Чому плачуть пластикові вікна?

Чому плачуть пластикові вікна?

Пластикові вікна міцно увійшли в наш побут, так як за рівнем тепло- і шумоізоляції стоять набагато вище старих, дерев'яних. Однак нерідко жителі квартир з подібними вікнами виявляють на них крапельки конденсату, пред'являючи з даного приводу претензії виробникам і установників. Однак чи завжди це їх вина, і взагалі, чому плачуть пластикові вікна? Причини можуть бути різними. Давайте розберемося в проблемі докладно.

Зміст статті

  • Причини утворення конденсату
  • Як з цим боротися

Причини утворення конденсату

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, не поспішайте звинувачувати виробників і установників. Швидше за все, їх провини в цьому немає. Дуже часто конденсат утворюється внаслідок цілого комплексу чинників:

  • підвищена вологість в приміщенні;
  • порушення вентиляції;
  • велика різниця температур на вулиці і в будинку.

Теплоізоляційні властивості пластикових вікон великі, але не безмежні. І якщо на вулиці -30, а в квартирі +30, та ще висока вологість і погана вентиляція, виникають ідеальні умови для "плаксивості" вікон, особливо якщо склопакет однокамерний. Часом буває досить двох чинників, щоб вікна "заплакали". Іноді водний конденсат навіть замерзає, утворюючи на склі полій.

Дехто дивується: чому пластикові вікна потіють і плачуть зсередини?Тут вже не сумнівайтеся: це цілком і повністю вина або виробників, або установників. За технічним регламентом склопакет повинен бути герметично запаяний ще в виробничому цеху. І якщо всередині нього утворюється конденсат, це означає, що збирачі недобросовісно поставилися до своїх обов'язків, залишивши вологи "лазівки". Або установники пластикових вікон випадково пошкодили склопакет при монтажі. А невеликі тріщини в склі часто буває важко або навіть неможливо розгледіти при поверхневому огляді.

до змісту ↑

Як з цим боротися

Якщо ви живете в регіоні з холодним кліматом, не поскупилася замовити пластикові вікна з двокамерними склопакетами. Вони оберігають від холоду куди краще, ніж їх однокамерні побратими, і цим ви в значній мірі вбережете своє житло від віконних "сліз" при дуже низьких температурах. Крім того, уважніше поставтеся до вентиляції приміщень. Нерідко підвищена вологість в квартирі виникає виключно з вини мешканців. Встановіть витяжну вентиляцію, а на кухні - пароуловітель, і вкупі з двокамерними склопакетами це зведе утворення конденсату до мінімуму або усуне його повністю.

А що ж робити, якщо вікна "плачуть" з вини виробників або установників? В такому випадку треба звертатися до них з претензією. Досить одного дзвінка диспетчеру - і, швидше за все, до вас приїдуть і усунуть недолік. Практично завжди фірми, що виробляють пластикові вікна, займаються і їх установкою, до того ж конкуренція в даному сегменті будівельної індустрії величезна. Тому серйозні організації (або ті, хто прагне створити собі репутацію сумлінного партнера) ліквідують "косяк" безкоштовно, щоб завоювати прихильність клієнтів.У таких виробників і установників, як правило, ціни трохи вище, ніж у фірм-одноденок, але зате ви отримаєте гарантію якісної роботи.

Чому плачуть пластикові вікна взимку - по крайней мере, частіше, ніж в інші пори року? Зрозуміло, що очевидним фактором тут є стійкі негативні температури протягом тривалого часу. Але це тільки одна з причин. Значення може мати і зношеність водопровідних і опалювальних труб. Протікання здатні створити підвищену вологість у квартирі, що буде другим фактором, що сприяє "плаксивості" пластикових вікон. Перш за все це стосується перших поверхів старих будинків, де немає підвального приміщення і труби просто прокладені під підлогою, а значить, доступ до них і заміна вкрай ускладнені. У подібному випадку допомогти зможе ваша керуюча компанія.