Топ-8 головних помилок споживачів

Експерти АіФ проаналізували критерії, за якими багато хто з росіян роблять покупки, і визнали їх помилковими. Топ-8 споживчих помилок , під впливом яких покупці марно витратять час і кошти і не отримають ні задоволення, ні користі.

Зміст:

  • 8. Готуй сани влітку
  • 7. Дешеві ринки і дорогі магазини
  • 6. Здоров'я в пакеті
  • 5. Солодкий отрута
  • 4. Натуральна і штучна сіль
  • 3. Кислі яблука корисніше
  • 2. Якість продукту прямо пропорційно ціні
  • 1. Котячий експерт

8. Готуй сани влітку

Прихильники планування відпусток заздалегідь не беруть до уваги важливий момент - що навіть в найспекотніший час в готелях можуть виявитися вільні місця. Якщо таке відбувається, і адміністрація готелів, і транспортні компанії вирішують знизити ціну на проживання і переліт - відмінний шанс отримати вигідну пропозицію всього за пару днів до вихідних. На жаль, це правило не поширюється на свята, коли приплив туристів завжди стабільний. А ось в звичайний час заощадити вийде. До речі, любов до круглих дат може обійтися дорожче - експерти помітили, що більшість жителів Російської Федерації вважають за краще призначати дату відбуття на перше-третє число місяця. Тому і ціни на квитки в ці дні нерідко бувають завищеними.

7. Дешеві ринки і дорогі магазини

Тепер місце з самими недорогими товарами - гіпермаркет під час акції.Крім того, у гіпермаркету є безліч плюсів - наприклад, на відміну від ринку, покупець може власноруч проконтролювати якість продукту, зважити його на електронних вагах і дізнатися точну ціну, яка не буде округлена в вигідну для продавця сторону.

6. Здоров'я в пакеті

Далеко не всі в рекламних роликах - правда. Стосується це і до фруктових соків, які в достатку рекламуються по телевізору. Корисних речовин в них мало, наприклад, повністю відсутній такий важливий елемент, як клітковина. Вже краще яблуко з'їсти.

5. Солодкий отрута

Ще один міф, який циркулює в середовищі російських покупців - що від коричневого цукру не погладшаєш, і взагалі він корисніший за білий. На жаль, на жаль ласунів, цукор є цукор, якого б він не був кольору. Коричневий цукор відрізняється від звичного білого лише наявністю очеретяної патоки, вміст корисних мікроелементів в якій настільки мізерно, що їх не варто брати до уваги. І калорійність у нього така ж. А ось більшість шоколадних солодощів є одними з найбільш підроблюваних продуктів харчування.

4. Натуральна і штучна сіль

Кажуть, що при виготовленні солі використовуються всякі нехороші речовини, тому треба купувати морську - вона більш натуральна. Однак це не так; в морську (як і звичайну) можуть додавати Е535 / 536, щоб не було грудок. Такий солі краще уникати.

3. Кислі яблука корисніше

Мовляв, в них більше заліза. Однак кількість цього корисного мікроелемента в яблуках зовсім невелике - не більше 2. 2 мг на 100 грам, і воно зовсім не залежить від смакових якостей продукту. Якщо хочеться застрахувати себе від анемії, краще їсти печінку - в ній вміст заліза в десять разів більше, ніж в яблуках.

2. Якість продукту прямо пропорційно ціні

Ціна продукту складається з багатьох компонентів, більша частина яких взагалі не має відношення ні до смакових, ні до харчових якості продукту - наприклад, витрати на рекламу, упаковку, перевезення, ціну сировини і багато іншого. Часто буває, що продукти місцевого виробництва смачніше і більш поживні, ніж привізні в яскравих обгортках.

1. Котячий експерт

І перше місце в рейтингу споживчих помилок зайняла ... звичайна домашня кішка. На думку багатьох росіян, саме цей пухнастий звір - головний експерт в питанні якості ковбасних виробів. Мовляв, якщо кішка їсть ковбасу охоче, то продукт точно якісний. Однак довіряти домашнім улюбленцям в цьому питанні не рекомендується. По-перше, смакові пристрасті людини і кішок зовсім не збігаються, а по-друге, зголоднілі тварина може з'їсти все, що завгодно, лише б хоч трохи пахло м'ясом. Навіть целофановий пакет.