Топ-7 цікавих фактів про нудьгу і боротьбі з нею

Нудьга - це те, що відчуває кожна людина. Це неспокійне, пусте почуття з наукової точки зору мало вивчено. Тим не менш, деякі дослідження дозволяють пролити світло на "інгредієнти" нудьги і можуть дати ключ в боротьбі з нею.

Ось топ-7 дивовижних фактів про нудьгу.

Зміст:

  • 7. Нудьга - це не апатія
  • 6. Самоконтроль тісно пов'язаний з нудьгою
  • 5. Нудьга може бути смертельною в буквальному сенсі
  • 4. Може бути нудно коли складно
  • 3. Нудьга може вплинути на лікування депресії
  • 2. Зв'язок високих технологій і нудьги не з'ясована
  • 1. Потрібно думати про нудьгу, щоб не було нудно

7. Нудьга - це не апатія

Хоча ці терміни нерідко використовуються як синоніми, нудьгувати - це не те ж саме, що бути апатичним. "Я думаю, що часто, коли люди думають про нудьгу, вони думають про апатичних домосіди, але це не так ", - стверджує Джеймс Данкерт, професор когнітивної неврології в Університеті Ватерлоо в Онтаріо." Нудьга - це агресивне незадовільний почуття в тому сенсі, що у вас є високий рівень мотивації займатися справою, але ніщо з того, що ви робите, не може задовольнити цю потребу ".

6. Самоконтроль тісно пов'язаний з нудьгою

Джеймс Данкерт вивчав нудьгу у людей з черепно-мозковою травмою (ЧМТ), в тому числі у свого брата, і виявив, що люди, які скаржилися на сильну нудьгу, з високою часткою ймовірності мали пошкоджену або нерозвинену лобову частку кори великих півкуль.Ця частина мозку грає вирішальну роль в самоконтролі. Вчений припускає, що через збій самоконтролю люди з ЧМП починають вести себе занадто імпульсивно і часто набувають безліч шкідливих звичок.

5. Нудьга може бути смертельною в буквальному сенсі

У 2010 році співробітниками Університетського коледжу в Лондоні був проведений аналіз анкет 7, 524 державних службовців у віці від 35 до 55 років. Люди заповнювали анкети з 1985 по 1988 рік. Учасники дослідження, які часто повідомляли, що їм нудно, мали підвищений (приблизно на 37%) шанс померти до 2009 року, ніж ті, хто писав, що їм взагалі не нудно. Однак автори підкреслили, що нудьга, ймовірно, пов'язана з більш високими показниками смертності через інші проблеми, такі як слабке здоров'я або депресія.

4. Може бути нудно коли складно

У 2012 році в ході одного дослідження групи з 150 учнів давали вирішувати легкі і складні головоломки. Потім дослідники аналізували рівень нудьги випробовуваних. Результати показали, що легкі завдання привели до самофокусірующейся нудьгу (апатії), в той час як складні завдання привели до виникнення більш цільово-орієнтованої нудьги (відчуття "це втомлює").

3. Нудьга може вплинути на лікування депресії

В рейтинг цікавих фактів про нудьгу увійшов ще один випадок, пов'язаний з Данкерт і його дослідженнями. У 2013 році Данкерт і кілька його колег висунули припущення, що нудьга може заважати лікуванню депресії у людей, у яких була черепно-мозкова травма. Поведінкова терапія активації, яка заохочує пацієнтів брати участь в заходах, які будуть сприяти задоволенню, не працює для пацієнтів, схильних до нудьги.Адже ці пацієнти вже мотивовані брати участь в будь-якої діяльності, залишається лише знайти в який саме. Замість того щоб боротися з відсутністю мотивації у нудьгуючих людей краще використовувати терапевтичний підхід, орієнтований на знаходження заняття, яке стане "антидепресантом".

2. Зв'язок високих технологій і нудьги не з'ясована

Люди люблять сперечатися про переваги і недоліки сучасного високотехнологічного світу, але немає ніякого способу розповісти з наукової точки зору, як нудьга пов'язана з сучасними технологіями. У дослідників немає легкого доступу до контрольної групи. Вони не можуть повернутися в 1950 рік, і подивитися, чи було людям більш нудно, тому що у них не було айфонів. Вони можуть лише припускати, що новинки хай-тека злегка розвіюють нудьгу, привертаючи увагу людей.

1. Потрібно думати про нудьгу, щоб не було нудно

Вчені припускають, що міркування про нудних завданнях може допомогти зробити їх менш нудними. Наприклад, фабричний робітник, чия робота полягає в збірці однієї і тієї ж речі на конвеєрній стрічці протягом декількох годин поспіль, може розвіяти нудьгу розмірковуючи про те, чим людям знадобиться зібране ним виріб. А навчання техніці медитації може допомогти людині зануритися глибше в сенс завдання, яка на поверхні здається нудною, і виконати її більш ефективно.