Топ-6 основних причин безпліддя

Багато молоді і зрілі пари, які хочуть завести дітей, змушені боротися з проблемами. У багатьох випадках лікарі ставлять страшний діагноз - "безплідність". Взагалі, безплідна - це та пара, яка два роки безрезультатно намагається завести дитину і при цьому веде активне статеве життя. Сьогодні ми розповімо про 6 основних причин безпліддя . Знаючи їх, буде легше боротися з цим страшним діагнозом.

Зміст:

  • Слабка активність сперматозоїдів
  • Несумісність
  • Порушення менструального циклу
  • Проблеми з формуванням фолікула
  • Потовщення оболонки яєчника
  • Проблеми з матковими трубами
  • який же вихід?

Слабка активність сперматозоїдів

Основною причиною безпліддя сильної статі є їх низька рухливість і активність. Щоб діагностувати подібне "захворювання" необхідно провести якісну спектрограму. Активність сперматозоїдів щороку знижується. Сьогодні вона опустилася до рівня 50%, хоча раніше цей показник був не нижче 70%.

Несумісність

Бувають ситуації, коли чоловічу сперму жіночий організм просто відкидає. Причини вироблення спеціальних антитіл до кінця не досліджені. Подібну проблему в медицині називають імунологічної несумісністю. У такій ситуації пара змушена пройти перевірку на факт сумісності.

Порушення менструального циклу

Ще одна причина безпліддя, але вже жіночого - нерегулярний менструальний цикл, а частіше і зовсім його відсутність.У цій ситуації жінка обов'язково повинна пройти обстеження, в ході якого будуть простежені всі етапи "життя" яйцеклітини - освіту, дозрівання, вихід, готовність до запліднення. Часто відсутність менструації - це головна причина складнощів вагітності.

Проблеми з формуванням фолікула

Дана причина безпліддя з кожним роком стає все більш часто зустрічається у жінок. "Юна" яйцеклітина (фолікула) утворюється з серйозними порушеннями, що перешкоджає її запліднення. Діагностувати подібну проблему можна вже через тиждень після початку менструації. Як правило, на один яєчник має припадати кілька фолікулів. Один з них є домінантним - саме він бере участь в овуляції. Якщо молода яйцеклітина дозріла невчасно або вийшла не повноцінною, то це може перешкоджати запліднення. Така проблема називається полікістоз яєчника.

Потовщення оболонки яєчника

Бувають ситуації, коли фолікул утворюється своєчасно і є цілком здоровою клітиною, але потовщення стінки яєчника не дає йому пробитися через "загороді". Подібна проблема може бути викликана серйозним запаленням, яке також необхідно лікувати.

Проблеми з матковими трубами

Непрохідність маткових труб також може стати причиною безпліддя у жінок. Фолікула може перебувати в маткових трубах до декількох днів. Якщо ж спермотозоидов до неї не дійде, то запліднення, природно, не відбудеться. Крім цього, їх зустріч повинна бути "синхронізована".

Який же вихід?

Якщо пара довгий час не може завести дитину, то обстежитися потрібно обов'язково. Сьогодні більшість причин безпліддя усувається в процесі лікування.Тому не потрібно впадати у відчай. Головне - це вчасно виявити і усунути наявну проблему.