Топ-10 соціальних пільг для багатодітних сімей

Багатодітній в Росії вважається будь-яка сім'я, в якій 3 або більше дітей віком до 18 років. У законодавстві для підтримки таких сімей передбачені пільги, про які, на жаль, знають не всі. А між тим, використання цих привілеїв дозволяє заощадити значні суми на оплату комунальних послуг, відпочинку та навчання.

В сьогоднішньому огляді ми розглянемо Топ-10 соціальних пільг для багатодітних сімей.

Зміст:

  • 10. Компенсація проїзду в транспорті
  • 9. Першочергове забезпечення путівками в санаторії
  • 8. Регіональні материнські капітали
  • 7. Першочерговий прийом до дитячого садка
  • 6. Знижка на навчання в музичній школі
  • 5. Безкоштовні шкільні обіди
  • 4. Безкоштовні ліки
  • 3. Податкові пільги
  • 2. Пільга на оплату ЖКГ
  • 1. Пільги на відвідування музеїв, театрів, парків

10. Компенсація проїзду в транспорті

При проїзді до місця обраного санаторно-курортного відпочинку члени багатодітної сім'ї мають право на 50% компенсацію витрат на будь-який вид транспорту. У деяких регіонах розмір цієї пільги збільшений. Проїзд же в громадському транспорті для багатодітних сімей і зовсім безкоштовний.

9. Першочергове забезпечення путівками в санаторії

При наявності медичних показань діти з багатодітної сім'ї до досягнення 18-річного віку мають першочергове право на отримання безкоштовних путівок на призначене лікарем санаторно-курортне лікування.У Московській області додатково діє пільга на часткову оплату будь-туристичної путівки один раз в рік, яка поширюється навіть на поїздки за кордон.

8. Регіональні материнські капітали

В більшості суб'єктів РФ розмір материнського капіталу для багатодітних сімей становить близько 100 тисяч рублів. У деяких регіонах капітал можна вільно витратити не тільки на освіту, житло або пенсійне забезпечення, але і на покупку автомобіля або лікування.

7. Першочерговий прийом до дитячого садка

Діти з багатодітних сімей отримують пільгові путівки в дитячі садки, минаючи величезні черги. При цьому на оплату дитячого садка передбачені пільги, які поширюються і на відвідування додаткових гуртків при садах.

6. Знижка на навчання в музичній школі

На платне навчання в некомерційних музичних школах для багатодітних сімей діє пільга в розмірі 50%. Це ж правило поширюється на муніципальні школи мистецтв та інші некомерційні установи додаткової освіти.

5. Безкоштовні шкільні обіди

Школярам з багатодітних сімей сніданки, а також обіди надаються безкоштовно. Крім того щорічно батьки повинні отримувати компенсацію вартості комплекту шкільного одягу та фізкультурної форми.

4. Безкоштовні ліки

У віці до 6 років кожна дитина з багатодітних сімей безкоштовно забезпечується медикаментами за рецептом лікаря. Правда, перелік таких ліків обмежений, але включає достатнє число препаратів для лікування більшості дитячих інфекцій.

3. Податкові пільги

Багатодітні сім'ї звільняються від сплати податку на один особистий автомобіль в багатьох суб'єктах Росії.У деяких регіонах передбачені пільги щодо земельного податку, а також податку на нерухомість.

2. Пільга на оплату ЖКГ

пільга становить не менше 30% від суми нарахованої плати за електрику, газ, опалення, каналізацію і воду. У багатьох регіонах розмір пільги перевищує мінімальний поріг.

1. Пільги на відвідування музеїв, театрів, парків

Один раз в місяць члени багатодітної сім'ї мають право на вільний безкоштовне відвідування будь-якого муніципального або державного музею, театру, парку культури і відпочинку.