Топ-10 найяскравіших подій 2013 року

Як завжди, самий кінець року - це час підведення підсумків. Рік, що минає був дійсно багатий різними подіями. Експерти видання Forbes відібрали найбільш дивовижні, що хвилюють і значущі з них.

Саме ця вражаюча добірка і лягла в основу сьогоднішнього Топ-10 найяскравіших подій 2013 року . Розподілити їх за ступенем важливості непросто, тому десятка складена в хронологічному порядку.

Зміст:

  • 10. Січень 2013 - Отримання громадянства РФ Жераром Депардьє
  • 9. Лютий 2013 - Падіння Челябінського метеорита
  • 8. Березень 2013 - Фінансова криза на Кіпрі
  • 7. Квітень 2013 - Справа про розтрати в фонді Сколково
  • 6. Май 2013 - IPO компанії Qiwi
  • 5. Червень 2013 - Приліт в Росію Едварда Сноудена
  • 4. Червень 2013 - Розлучення президента Путіна
  • 3. Листопад 2013 - Кримінальну справу проти Анатолія Сердюкова
  • 2. Листопад 2013 - початок нового банківської кризи
  • 1. Грудень 2013 - Помилування Михайла Ходорковського

10. Січень 2013 - Отримання громадянства РФ Жераром Депардьє

Знаменитий французький актор став російським громадянином. Разом з паспортом Депардьє отримав квартири в Грозному і Саранську за великий внесок в розвиток культури і кінематографії. Сам актор заявив, що любить однаково і Францію, і Росію, але жити намір в бельгійському місті Нешене.

9. Лютий 2013 - Падіння Челябінського метеорита

З часів Тунгуського метеорита челябінський "гість" з космосу став найбільшим з усіх метеоритів, що вибухнули немає над поверхнею океану.Вибухова хвиля вибила скло в 7000 будівель, а різні поранення отримали 1600 осіб. Найбільший уламок метеорита вагою 600 кг підняли восени з дна озера Чебаркуль.

8. Березень 2013 - Фінансова криза на Кіпрі

Вкладники двох банків республіки Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus втратили до 60% вкладених коштів. Вважається, що російські громадяни і компанії зберігали в цих банках до 55 млрд. Євро. Криза на Кіпрі вибухнув, незважаючи на те, що Євросоюз виділив острову 10 млрд. Євро фінансової допомоги.

7. Квітень 2013 - Справа про розтрати в фонді Сколково

Стосовно старшого віце-президента фонду Сколково Олексія Бельтюкова порушили кримінальну справу. Його звинуватили в нецільовому витрачанні 3, 5 млрд. Рублів бюджетних коштів. Гроші пішли на незаконне будівництво об'єктів, а також необгрунтовану видачу наукових грантів.

6. Май 2013 - IPO компанії Qiwi

Компанія, що володіє великою мережею платіжних терміналів, провела IPO на біржі Nasdaq. Qiwi інвестори оцінили в $ 884 млн. Більшу частину виставлених на торги паперів скупили профільні інвестфонди з США.

5. Червень 2013 - Приліт в Росію Едварда Сноудена

Скандальний колишній працівник ЦРУ і АНБ провів в аеропорту Шереметьєво п'ять довгих тижнів. Лише 1 серпня Сноуденом було надано в Росії політичний притулок терміном на 1 рік. За заявою адвоката Сноудена, останній працює в одній з російських інтернет-компаній.

4. Червень 2013 - Розлучення президента Путіна

Причиною розпаду шлюбу була оголошена постійна зайнятість президента. Подружжя Путіних прожила разом близько 30 років, виростивши двох дочок. Також до кінця 2013 року в пресі активно стали поширюватися чутки про можливе розлучення американської пари Барака і Мішель Обами.

3. Листопад 2013 - Кримінальну справу проти Анатолія Сердюкова

Справа щодо екс-міністра оборони було порушено за статтею "халатність". У відставку Сердюков був відправлений ще в жовтні 2012 року після скандалу з нецільовим використанням коштів підвідомчого міністерству оборони холдингу "Оборонсерсіс".

2. Листопад 2013 - початок нового банківської кризи

ЦБ РФ 23 листопада відкликав ліцензію у Майстер-банку, чим викликав хвилю розмов про кризу, що насувається. Незабаром лави позбавлених ліцензії банків поповнили Смоленський, Інвестбанк, БПФ, Рублевський та Аскольд. Щоб не стати заручником відкликання ліцензії, зберігайте заощадження в надійних банках.

1. Грудень 2013 - Помилування Михайла Ходорковського

Це стало найяскравішою подією в році. За гратами колишній керівник ЮКОСа провів більше 10 років. Згідно з опитуваннями, помилування схвалюють 47% росіян, близько 40% ставляться до цього байдуже і лише 13% не схвалюють таке рішення президента. Де буде жити і чим буде займатися цей колишній бізнесмен поки не знають навіть найближчі Ходорковському люди.