Найбільший аквапарк в світі

Найбільший аквапарк в світі

Перші аквапарки з'явилися незабаром після Другої світової війни, а піонером в їх будівництві були США. Винахід американців довелося всім до душі, і ці споруди стали плодитися в світі, як гриби після теплого дощу. Однак і сьогодні США залишаються лідером за кількістю аквапарків - понад тисячу! Ну а де ж знаходиться найбільший аквапарк в світі? Виявляється, в Японії, і називається він Ocean Dome ( "Океанський купол"). Але перш ніж познайомитися з ним, давайте розглянемо різноманіття менш великих і менш відомих споруд.

Зміст статті

  • Аквапарк: базові відомості
  • Відкриті та закриті аквапарки
  • "Океанський купол"

Аквапарк: базові відомості

Аквапарком прийнято називати розважальний комплекс, в якому є водні атракціони і можливість займатися іграми на воді. До інфраструктурі аквапарку відносяться:

  • басейни з вишками;
  • фонтани;
  • водяні гірки;
  • різноманітні "поливалки";
  • "лінива ріка";
  • деякі інші атракціони і обладнання.

Великі аквапарки мають пристосування для імітації океанських хвиль (для заняття серфінгом) і навіть цілі тропічні сади або лісу на "березі". Велика частина з них розташована під відкритим небом в тропіках або теплих областях помірного клімату. Однак з'являється все більше критих аквапарків, які знаходяться в прохолодних регіонах (наприклад, в Санкт-Петербурзі).Світовий "аквапарковой" столицею вважається американський місто Вісконсін Деллс, який, нараховуючи менше двох з половиною тисяч постійних жителів (в іншому московському будинку і то більше), приймає в рік близько п'яти мільйонів відпочивальників. У цьому місті тільки критих аквапарків - вісімнадцять, не кажучи вже про тих, що знаходяться під відкритим небом.

до змісту ↑

Відкриті та закриті аквапарки

Зрозуміло, що аквапарки, розташовані на відкритому повітрі, завжди будуть більшими закритих. Найбільший в Росії відкритий аквапарк розташований в Геленджику. Він називається "Золота бухта" і має площу 15, 4 га. Що займає другу позицію Анапскій "Тікі-Так" значно менше (3, 5 га), але в порівнянні з найбільшими аквапарками світу (навіть критими) він виглядає "блідо". Наприклад, найбільший європейський критий аквапарк Tropical Islands, розташований недалеко від Берліна, має площу близько 6, 6 га, та його щодня можуть відвідувати приблизно 6 тисяч осіб.

натисніть на картинку для збільшення

В Росії найбільший критий аквапарк знаходиться, як не дивно, не в Москві, а в Санкт-Петербурзі, а Москва не входить навіть до трійки лідерів. Найбільший пітерський аквапарк "Пітерленд" має площу 25 тисяч кв. м (2, 5 га). На другому і третьому місцях - казанська "Рів'єра" (20 тисяч кв. М.) І ростовський "Н2О-парк" (також 20 тисяч кв. М.). Зараз в Новосибірську будується аквапарк, який стане найбільшим критим аквапарком Росії. Його проектна площа - 35 тисяч квадратних метрів (3, 5 га).

до змісту ↑

"Океанський купол"

Цей аквапарк побудований в Японії більше двадцяти років тому - в 1993 році, і з тих пір міцно утримує перше місце серед критих аквапарків. Довжина його розсувного купола - 300 метрів, ширина - 100.Усередині аквапарку могли б розміститися шість футбольних полів. Найбільша кількість відвідувачів він прийняв в 1995 році - 1 мільйон 250 тисяч осіб. Спорудження обладнано кліматичними установками, які підтримують температуру повітря не нижче 30 градусів за Цельсієм і температуру води - не нижче + 28 градусів.

натисніть на картинку для збільшення

Повна назва найбільшого в світі критого аквапарку (він занесений в цій якості в Книгу рекордів Гіннесса) - Seagaia Ocean Dome, де останні два слова - це "океанський купол", а Seagaia розшифровується так . Sea - в перекладі з англійської "море", а gaia - англійська транскрипція імені Геї, давньогрецької богині землі. Даючи аквапарку таке найменування, японці від самого початку позиціонували його як найбільший на планеті, і поки назва відповідає змісту. Зараз він закритий на модернізацію, а після її закінчення стане ще більш недосяжним для найближчих конкурентів. І коли цей рекорд буде побитий - невідомо.