Різниця між супом і борщем

Різниця між супом і борщем

До найпопулярніших - і заслужено! -суп можна віднести борщ. У чому його особливості? Чим відрізняється суп від борщу, якщо під другим розуміти всім відоме, але за багатьма ознаками унікальне блюдо?

Зміст статті

  • Що таке суп?
  • Що таке борщ?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке суп?

Суп - це страва, яку, як правило, є гарячим і передбачає приготування на бульйоні - овочевому або м'ясному. Традиційні російські супи переважно складаються саме з бульйону. Але багато закордонних рецепти відповідних страв припускають слив основної частини рідини - так, щоб вживання підлягали в основному тверді інгредієнти страви. Є, безумовно, і холодні супи - наприклад, окрошки.

Суп практично завжди включає в себе овочеві інгредієнти і спеції. Залежно від рецепта і набору інгредієнтів він може бути висококалорійним або, навпаки, дієтичним. У суп можуть додаватися різні соуси. Як правило, розглядається блюдо подається до столу з хлібом.

В числі найдоступніших і поживних інгредієнтів для супів - капуста, морква і буряк. Вони є головними компонентами, зокрема, борщу. Розглянемо особливості даного супу.

до змісту ↑

Що таке борщ?

Борщ - це суп, основними інгредієнтами якого є, таким чином, капуста, морква і буряк. Третій овоч при цьому додає борщу впізнаваний червоний колір.Суп, про який йде мова, відноситься до найпопулярніших в Росії (конкуруючи зі щами), на Україні (прийнято вважати його як раз таки одним з національних українських страв), в Білорусі. Досить поширений борщ і в інших державах Східної Європи - в Польщі, Литві, Румунії, Молдавії.

Є історичні відомості про те, що розглядається блюдо було відомо в народі вже з часів Стародавньої Русі. Власне, цим і можна пояснити той факт, що воно однаково популярно у народів, предки яких раніше населяли Давню Русь, а також у їхніх сусідів.

Спочатку борщ варився з борщівника. Правда, не того самого пекучого рослини, чагарники якого зустрічаються повсюдно на півночі Росії, а зовсім іншого - воно відноситься до іншого біологічного виду. Його листя можна вживати в їжу. У давнину борщем іменувалася юшка з відповідного рослини.

З часом борщ почали виготовляти на основі бурякового квасу, який розбавляється водою, після заливався в горщик, а потім - варився до кипіння. Потім в киплячий буряковий квас додавалися різні інгредієнти - власне буряк, листя капусти, морква, а також інші овочі. Борщ повинен був потім варитися в печі. Після досягнення готовності його солили, заправляли за смаком. Традиційно в борщ додають свіжу сметану.

Рецепт розглянутого супу може різнитися залежно від способів його приготування, що склалися в якійсь із національних кухонь, в яких борщ відомий, - російської, української, білоруської, польської, литовської, румунської.

до змісту ↑

Порівняння

Безумовно, можна знайти не одна відмінність супу від борщу, якщо під першим розглядати приклад будь-якого блюда, яке залишається маловідомим в Східній Європі або не є традиційним для національних кухонь даного регіону.У свою чергу, не всі супи за межами Росії, України, Білорусі та найближчих до них держав готуються, як борщ:

  • на основі буряка;
  • з додаванням капусти і моркви;
  • зі сметаною.

Цілком правомірно вважати, таким чином, що борщ - страва, яка не є традиційним для кухонь, наприклад, Західної Європи, Північної Америки, Африки, Азії.

Визначивши, в чому різниця між супом і борщем (з точки зору їх зіставлення як страви, поширеного за межами Східної Європи, і страви, яке є традиційним для Росії, України, Білорусі та сусідніх держав), відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Суп Борщ
Що спільного між ними?
Борщ - різновид супу
У чому різниця між ними?
Не всі супи готуються на основі буряка Готується на основі буряка
Не всі супи містять капусту і моркву Готується з додаванням капусти і моркви
Не всі супи подаються зі сметаною Подається, як правило, зі сметаною
Може бути стравою, невідомим або не дуже популярним у Східній Європі, але поширеним в інших регіонах світу Є блюдом, добре відомим в Східній Європі, але не надто популярним у багатьох інших регіонах світу >