Різниця між шарфом і палантином

Різниця між шарфом і палантином

З настанням прохолоди з далеких полиць дістаються теплі аксесуари. Вони не тільки функціональні, але і служать повноцінною частиною стильного образу. Щоб використовувати їх правильно, потрібно розуміти особливості кожного предмета. І найбільші труднощі зазвичай викликає питання, чим відрізняється шарф від палантини.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Шарф - це предмет гардероба для чоловіків і жінок, що представляє собою досить довгий шматок тканини. Він може бути виготовлений з різних матеріалів: вовни, шовку, бавовни і т. П. Шарф декорується пензликами, бахромою, помпонами, Аранська плетивами, принтами, рідше - намистинами, паєтками, стразами.

Шарф

Палантин також є аксесуаром для чоловіків і жінок. Він являє собою різновид шарфа, що виготовляється у формі прямокутника з короткою стороною не менше 0, 5 м і довжиною від 2 м і більше. Найпопулярнішими прикрасами палантинів виступають пензлика, ефект омбре (перехід від темного кольору до світлого) і різні орнаменти, які можуть розташовуватися як по всьому полотну, так і ділянками.

Палантин до змісту ↑

Порівняння

Головною відмінною рисою палантини, крім розмірів, стає матеріал: він завжди досить тонкий, м'який. Найпопулярнішими тканинами будуть кашемір, льон, віскоза.Спочатку палантин був виключно теплим виробом, але в наші дні він часто виконується з шовку, атласу і т. П.

Відмінність шарфа від палантини частково криється і в специфіці застосування кожного з них в образах. Так, при виборі функціонального зігріваючого аксесуара перевагу зазвичай віддається вязаному шарфу. Обмотаний навколо шиї в один або кілька разів, він забезпечує надійний захист від вітру і морозу. Палантин, як правило, використовується в декоративних цілях. Його м'яка тканина утворює красиві драпіровки, що дозволяє робити аксесуар частиною не тільки повсякденного, але і вечірнього образу.

Завдяки досить великій ширині палантини їм можна замінювати демісезонний головний убір. Шарф для таких цілей найчастіше не підходить, так як їм не можна повністю покрити голову.

до змісту ↑

Таблиця

Побачити, в чому різниця між шарфом і палантином, допоможе таблиця.

Шарф Палантин
Вид шийного аксесуара Різновид шарфа
Має більшу довжину, ніж палантин Має більшу ширину, ніж шарф
Виготовляється з різних за фактурою і щільності матерій Виготовляється з тонких і м'яких тканин Краще зігріває
Найчастіше використовується як декоративна деталь образу У більшості випадків застосовується як шийний аксесуар
Може використовуватися замість головного убору