Різниця між регламентом і положенням

Різниця між регламентом і положенням

Кажуть, що на двох юристів доводиться три думки, і це дійсно так. Для створення інструкцій існують положення і регламенти, які значно відрізняються один від одного. Але оскільки велика частина таких документів видається для внутрішнього використання в організаціях, зрозуміти їх природу буває важко.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Регламент - це технічний документ, який фіксує звід правил, обов'язкових для використання в певній галузі. Вони можуть стосуватися як окремо взятої організації, так і цілого союзу держав (техрегламенти країн Митного Союзу).

Положення - це звід взаємопов'язаних норм, які регламентують вузьку сферу життя організації, суспільства або держави. Вони визначають порядок формування та забезпечення роботи установи. Документ визначає порядок дій (вибори президента, парламенту) або статус посадової особи (депутат, військовослужбовець).

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, регламенти і положення - це технічні документи, які видаються в силу необхідності. Вони взаємно доповнюють один одного і багато в чому перетинаються. Так, положення створює загальну базу для тієї чи іншої сфери життя організації або товариства, а регламент - конкретизує окремі питання. Вони можуть стосуватися процедури та інших важливих моментів.

В регламенті, як правило, присутні технічні аспекти, і характер такого документа конкретний. Положення тільки створює правове поле для відносин, тому має значно меншим ступенем конкретизації. Регламент додаткових уточнень не потребує, і це документ прямої дії.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Коло обговорюваних питань. Положення встановлює загальні правила, а регламент - уточнює окремі питання.
  2. Ступінь деталізації. Регламенти, на відміну від положень, можуть конкретизувати окремі умови положення, вносячи ясність в спірні питання.
  3. Сутність. Положення окреслює коло питань, процедуру, в той час як регламент - конкретні правила, вимоги, обов'язкові для виконання.
  4. Наявність технічних вимог. Положення носить загальний характер, в той час як регламент обов'язково містить конкретні питання - процедуру, максимально допустимі значення і т. Д.