Різниця між духами і туалетною водою

Різниця між духами і туалетною водою

Вчені, провівши деякі дослідження, виявили, що найсексуальнішим запахом для людини є запах гною. Висновок оригінальний, але, благо, він не підірвав парфумерну промисловість, яка в достатку випускає самі різні аромати: холодні, теплі, солодкі, брутальні, жіночні, з димком, алкоголем. Є навіть парфуми із запахом книжкових сторінок для особливих прихильників читання. Про що це говорить? Людству подобається добре пахнути. Але як не заблукати у всьому різноманітті духів, ароматизаторів, туалетних вод і багатьох інших представників армії парфуму? Сьогодні ми поговоримо про духів і туалетної води, чим вони відрізняються і для чого служать.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Духи - відомі ще з часів Давнього Єгипту, тоді вони використовувалися дуже часто в якості одного з обов'язкових елементів жертвоприношень і поклоніння богам. Втім, особливо заможні люди просто так балували себе вишуканим парфумом. Популярність духів була такою, що навіть в Біблії є кілька згадок про використання їх у вигляді ароматичних масел. За переказами перші парфуми були винайдені в Месопотамії, а потім звідти поширилися по Єгипту, Древнього Риму та Персії.За назвою per fume перекладається "через дим". Виходили вони в основному з екстракту, який витягувався з квітів. Сам Авіценна займався подібною справою за допомогою дистиляції. Ця ж процедура використовується і до цього дня. В Європу перші зразки парфумерії потрапили в чотирнадцятому столітті, завдяки ісламу. В даний час розроблений класичний рецепт духів: спочатку йде початкова нота, потім нота серця, а після кінцева.

Туалетна вода - цей термін з'явився в світі тільки в дев'ятнадцятому столітті. Вважається, що Наполеон I ввів цю назву. Перебуваючи на острові св. Олени, у нього одного разу закінчився одеколон, тоді опальний імператор придумав власний варіант ароматної води з часткою бергамота. Він назвав своє нововведення туалетною водою, і термін придбав офіційне значення. Однак якщо копнути в глибину століть, то можна дізнатися, що ароматною водою в античному світі кропили навіси, домашніх тварин і навіть пускали по фонтанів. Але як тільки Рим упав, туалетна вода перекочувала на Схід.

За своєю суттю туалетна вода є ароматизуючим парфумерним засобом у вигляді розчину запашних речовин на спирту. Якщо розглядати зміст ефірних масел в ній, то тут їх від 4 до 10 відсотків. Аромат більш тонкий і менш стійкий, якщо порівнювати з духами. Крім того, ароматична основа (масла) в туалетній воді міститься в меншій кількості.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність парфумів від туалетної води в більш високому вмісті парфумерної композиції (поєднання ефірних масел, бальзамів і інших компонентів) - 15-30 і більше відсотків в 96% -ному спирті. У той же час в туалетній воді всього 4-10 (іноді 12) відсотків композиції, а решта - 85% -ний спирт.Очевидно, що при такому розкладі запах парфумів буде триматися помітно довше, тоді як туалетна вода випаровується набагато швидше.

У ціновій категорії також помітна різниця. Створити духи складніше, на них йде більше вихідних матеріалів, тому і вартість їх помітно вище, ніж у туалетної води.

Оформлення духів - завдання складне. Для них створюються вишукані модні флакони, тоді як до туалетній воді підхід простіший.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Парфуми містять більше ароматичних масел, а туалетна вода менше.
  2. Спирт в парфумах 96% -ний, а в туалетній воді 85% -ний.
  3. Аромат парфумів тримається помітно довше, ніж у туалетної води.
  4. Ціна духів набагато вище, а туалетна вода більш доступна.
  5. Духи оформляються більш вишукано, ніж туалетна вода.