Різниця між платіжним терміналом і банкоматом

Різниця між платіжним терміналом і банкоматом

Черга до банкоматів і платіжних терміналів сьогодні рідкість: агрегати на кожному розі, від магазинів до зупинок громадського транспорту. Значить, послуги автоматизації платежів користуються попитом. Значить, термінали і банкомати - це зручно. Однак не всі люди можуть освоїти відносно складну техніку, і це стосується не тільки пенсіонерів. Плутанина і розчарування в спілкуванні з апаратами виникають, коли люди не враховують їх призначення, припускаючи, що встановлені "будки" зобов'язані приймати платежі, видавати готівку, здійснювати перевірку балансу на рахунках і виконувати банківські перекази. Відмінності між платіжними терміналами і банкоматами для багатьох далеко не очевидні, так що заповнити лакуни в знаннях корисно і навіть в якійсь мірі вигідно.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Платіжний термінал - програмно-апаратний комплекс, що дозволяє здійснювати платежі в режимі самообслуговування.

Банкомат - програмно-апаратний комплекс, призначений для прийому і видачі готівки і здійснення деяких банківських операцій в автоматизованому режимі.

до змісту ↑

Порівняння

Як видно з визначень, різниця між платіжним терміналом і банкоматом полягає, перш за все, в розв'язуваних ними завдання.Платіжний термінал тільки приймає гроші, тоді як банкомат менш жадібний: віддає, але часом і приймає (функція прийому готівки є не у всіх банкоматів). Ще одне першочергове відмінність - банкомат завжди належить якому-небудь банку або кредитної організації, термінали же може встановлювати будь-індивідуальний підприємець або організація (природно, при оформленні відповідних документів на даний вид діяльності) за домовленістю з компаніями, чиї послуги будуть оплачуватися через апарат.

Принцип роботи платіжного терміналу заснований на авансовому внеску його власника. Кошти на рахунок одержувача зараховуються в більшості випадків миттєво, списуючи відповідно до внесеної сумою з рахунку - відбувається свого роду переведення в готівку. При роботі з банкоматом надсилається запит-звернення до рахунку користувача і списується сума, а при внесенні грошей - перевіряються реквізити і сума зараховується. Деякі банки можуть змусити чекати зарахування платежу кілька днів.

Платіжний термінал Qiwi

Технічно банкомат набагато більш складний пристрій, ніж термінал. Йому потрібна постійна захищена зв'язок з процесинговим центром банку і система зчитування пластикових карт. Термінал з картами не працює, а зв'язок підтримує за допомогою підключення до мобільних мереж. Список послуг терміналу широкий: на сьогоднішній день практично будь-який платіж можна здійснити за допомогою апарату. Банкомати, крім видачі-приймання готівки, можуть запропонувати виписку з рахунку або переказ грошей між рахунками.

Банкомат Ощадбанку

Банкомат вимагає авторизації для роботи з рахунком, її забезпечують пластикові карти.Платіжні термінали вимагають тільки уважності користувача, що вводить реквізити отримувача платежу. Як правило, рівень захисту банкомату набагато вище, ніж у платіжного терміналу. Спеціально обладнані сейф, камери стеження, інші засоби дозволяють якщо не уникнути шахрайства повністю, то максимально захистити клієнтів від нього. Термінали ж, з огляду на набагато більш широку поширеність, надійного захисту не мають, та й в шахрайських схемах використовуються рідше, набагато частіше їх розкривають фізично.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Банкомат видає готівку, платіжний термінал приймає.
  2. Банкомат належить банку, платіжний термінал - організації-партнера.
  3. Суми, внесені через термінал, списуються з рахунку власника, банкомат працює з рахунками користувача.
  4. Банкомат вимагає авторизації за допомогою пластикової карти.
  5. Список послуг терміналу ширше, ніж банкомату.
  6. Рівень фізичного захисту і захисту операцій у банкомату вище, ніж у терміналу.