Різниця між шляхом і переміщенням

Різниця між шляхом і переміщенням

Окремі фізичні терміни, змішані з побутовими уявленнями про світ, виглядають дуже схожими. У звичному розумінні шлях і переміщення - це одне і те ж, тільки одне поняття описує процес, а друге - результат. Але якщо ми звернемося до енциклопедичним визначенням, то стане зрозуміло, наскільки серйозна різниця між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Шлях - це рух, яке призводить до зміни місця розташування об'єкта в просторі. Це скалярна величина, яка не має напрямку і позначає загальне подоланий відстань. Шлях може здійснюватися по прямій, криволінійної траєкторії, по колу або в інший спосіб.

Переміщення - це вектор, що позначає різницю між початковим і кінцевим місцем розташування точки в просторі після подолання певного шляху. Векторна величина завжди позитивна, а також володіє певним напрямком. Шлях збігається з переміщенням тільки в тому випадку, якщо він здійснюється прямолінійно, а напрямок не змінюється.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, шлях - первинний, переміщення - вдруге. Для першої величини має значення початок руху, друга може обходитися без нього. Головна відмінність між зазначеними поняттями в тому, що шлях не має напрямку, а переміщення - має.Звідси і інші особливості, що характеризують терміни. Так, довжина шляху включає в себе все відстань, яке пройдено об'єктом за певний час. Переміщення - векторна величина, що характеризує відносну зміну в просторі.

Якщо підприємець вирішив об'їхати чотири торгові точки, кожна з яких знаходиться на відстані 10 кілометрів один від одного, а потім повернутися додому, то його шлях складе 80 кілометрів. Однак переміщення дорівнюватиме нулю, так як положення в просторі за результатами проходження не змінилося. Шлях завжди позитивний, так як говорити про нього можна лише після того, як почався рух. Для даної величини має значення швидкість, що впливає на загальну дистанцію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тип. Шлях - скалярна величина, переміщення - векторна.
  2. Спосіб вимірювання. Шлях обчислюється загальним пройденим відрізком, переміщення - зміною місця розташування об'єкта в просторі.
  3. Вираз. Переміщення може дорівнювати нулю (якщо рух здійснювався по замкнутій траєкторії), а шлях - немає.