Різниця між папером і картоном

Різниця між папером і картоном

Такі матеріали, як папір і картон, надзвичайно затребувані. Вони виготовляються практично по одній і тій же технології, але, незважаючи на це, за деякими показниками несхожі один на одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Папір - листовий матеріал, сировиною для якого є рослинні волокна.

Папір

Картон - щільний твердий матеріал, що отримується в результаті переробки волокнистої маси.

Картон до змісту ↑

Порівняння

Маса

Для того щоб виявити відміну паперу від картону за цим параметром, слід звернутися до ГОСТу. У ньому зазначено, що найбільше значення, якого може досягати маса паперового листа завбільшки з квадратний метр, так само 250 м Якщо показник маси вище, то представлений матеріал є картоном.

Товщина

Папером прийнято вважати матеріал невеликої товщини - в межах 0, 2 мм. Паперовий лист можна легко зім'яти. Виконати таку ж маніпуляцію з картоном важко, оскільки його товщина більше. Однак в подібному поділі продукції є і виключення. Наприклад, електроізоляційний картон досить тонкий - 0, 1 мм.

Кількість шарів

Папір вважається одношаровим матеріалом. Картон може мати не тільки один шар, але і кілька. Багатошаровий картон виготовляється шляхом спрессовиванія вологих пластин з волокон.Властивості готового продукту залежать від матеріалу кожного шару. Типова структура багатошарового картонного листа така: в центрі знаходиться вкладиш з відносно дешевої сировини, з обох боків від нього - шари з якісного, міцного сировини, верх листа має крейдований покриття, низ оброблений спеціальним просоченням.

Жорсткість

Ця характеристика є однією з основних. У чому різниця між папером і картоном? Вона полягає в тому, що папір не має тієї жорсткості, якої відрізняється картон. Тому матеріали застосовуються в різних сферах. Наприклад, основою для газет служить папір, що має здатність добре згинатися і компактно укладатися. А ось картон може використовуватися для виробництва твердих упаковок, здатних надійно захищати вміст. Жорсткість картону залежить не від товщини листа, а від того, який пружністю володіє кожен його шар.

до змісту ↑

Таблиця

Папір Картон
Вага квадратного метра - максимум 250 г Вага квадратного метра - вище 250 г
Гранична товщина - 0, 2 мм < Традиційно товщі 0, 2 мм Одношаровий матеріал
Буває багатошаровим Менша жорсткість
Велика жорсткість