Різниця між киснем і повітрям

Різниця між киснем і повітрям

Існує розхожа фраза, що людина не може жити без чогось (підставляйте самі), як без повітря, - і це абсолютна правда . Саме він і кисень є необхідною умовою існування переважної кількості живих істот на Землі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кисень - це газ, чия молекула складається з двох атомів кисню.

Повітря - це суміш газів, які утворюють атмосферу Землі.

до змісту ↑

Порівняння

Кисень - це газ, який не має кольору, смаку або будь-якого запаху. Молекула кисню складається з двох атомів. Її хімічна формула записується як O 2 . Трьохатомний кисень іменується озоном. Один літр кисню дорівнює 1, 4 грамам. Він слабо розчиняється у воді і спирті. Крім газоподібного, може бути в рідкому стані, утворюючи речовину блідо-блакитного кольору.

Повітря - це суміш газів. 78% в ньому займає азот, 21% - кисень. Менше одного відсотка припадає на аргон, вуглекислий газ, неон, метан, гелій, криптон, водень і ксенон. Крім того, в повітрі знаходяться молекули води, пил, піщинки, спори рослин. Маса повітря менша, ніж маса кисню того ж обсягу.

Відкрив кисень в 1774 році англієць Джозеф Прістлі, розкладаючи оксид ртуті в закритій посудині. Сам термін "кисень" був введений в ужиток Ломоносовим, а поставлений "на місце №8" хіміком Менделєєвим.Згідно з його періодичної системі, кисень є неметаллом і найлегшим елементом групи халькогенов.

В 1754 році шотландець Джозеф Блек довів, що повітря є не однорідним речовиною, а сумішшю газів, водяної пари і різних домішок.

Кисень вважається найпоширенішим на Землі хімічним елементом. По-перше, через його присутності в силікату (кремній, кварц), які становлять 47% земної кори, і ще 1500 мінералів, що входять в "земну твердь". По-друге, через його присутності у воді, яка вкриває 2/3 поверхні планети. По-третє, кисень є незмінним компонентом атмосфери, точніше, займає 21% від її обсягу і 23% від її маси. По-четверте, даний хімічний елемент входить до складу клітин всіх земних живих організмів, будучи кожним четвертим атомом в будь-який органіці.

Кисень - обов'язкова умова процесів дихання, горіння і гниття. Використовується в металургії, в медицині, в хімічній промисловості та сільському господарстві.

Повітря утворює земну атмосферу. Він необхідний для існування життя на Землі, є обов'язковою умовою процесів дихання, фотосинтезу та інших життєвих процесів всіх істот-аеробів. Повітря потрібен для процесу спалювання палива; з нього, шляхом зрідження, добувають інертні гази.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кисень - це однорідна речовина, повітря складається з ряду компонентів.
  2. Чистий кисень важчий за повітря рівного об'єму.
  3. Повітря входить лише до складу атмосфери, а кисень є обов'язковим компонентом гідросфери, літосфери, атмосфери і біосфери.