Різниця між офсетним друком і високим друком

Різниця між офсетним друком і високим друком

В числі найпоширеніших різновидів друкарських печаток - офсетний і висока. У чому їх особливості?

Зміст статті

  • Що таке офсетний друк?
  • Що таке високий друк?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке офсетний друк?

Перш за все, слід зазначити, що офсетний друк є різновидом плоскою (саме вона найчастіше протиставляється високою, яка, в свою чергу, також представлена ​​в декількох варіантах). При цьому конкретно офсетний метод істотно відрізняється від інших, що належать до "плоским". Але оскільки він визнаний одним з найпоширеніших у відповідній категорії, то часто протиставляється високого друку як окремо взята технологія.

Офсетний друк передбачає нанесення зображення на папір або іншу поверхню із задіянням офсетного циліндра, який розташовується між відповідною поверхнею і джерелом фарби. Даний механізм дозволяє досягти, по-перше, більш рівного розподілу барвника, а по-друге - збільшує термін служби друкарського устаткування.

Як друкують, так і пробільні елементи, які знаходяться на офсетному циліндрі, розташовуються на одному рівні - і тому розглядається тип друку відноситься до плоских.Друкуючі елементи відрізняються від пробільних фізичними властивостями: перші - притягують воду (відповідно, і фарбу), другі - відштовхують її, завдяки чому стає можливим наносити барвник на папір або іншу поверхню з необхідними пробілами.

до змісту ↑

Що таке високий друк?

Під високим друком розуміється друкарська технологія, при якій друковані елементи знаходяться помітно вище пробільних. Їх фізичні властивості можуть бути однаковими, але це не має значення. Справа в тому, що барвник потрапляє тільки на друковані елементи і відображається на папері в тому вигляді, який відповідає їх контурам. Нанесення барвника, як правило, здійснюється безпосередньо, без використання проміжних механізмів.

Високий друк - в числі самих історично ранніх друкарських технологій. З її допомогою друкувалися перші книги, газети. Розглянутий вид друку, як ми зазначили вище, класифікується на кілька різновидів. Є традиційний метод - з використанням металевих елементів. Є флексографическая високий друк - в ній задіяні еластичні друкують елементи.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність офсетного друку від високого друку полягає в тому, що перша відноситься до "плоским" технологіям і тому передбачає розташування друкуючих і пробільних елементів на одному рівні. Другий метод передбачає розміщення відповідних елементів на різних рівнях.

Варто відзначити, що в деяких друкарнях використовується така технологія, як Тіпоофсет, яка фактично поєднує в собі механізми офсетного і високого друку.Вона передбачає нанесення на папір або іншу поверхню зображень за допомогою рельєфних форм - як при високого друку, але з залученням офсетного циліндра.

Визначивши, в чому різниця між офсетним друком і високим друком, відобразимо основні висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Офсетний друк Високий друк
Що спільного між ними?
Обидва методи друку можуть поєднуватися в рамках такої технології, як Тіпоофсет
У чому різниця між ними?
Передбачає розміщення як друкуючих, так і пробільних елементів друкарської форми на одному рівні Передбачає розміщення друкувальних елементів вище пробільних на друкованій формі
Між джерелом барвника і папером чи іншої поверхнею розташовується офсетний циліндр Фарба наноситься на папір і інші поверхні безпосередньо
Друкуючі і пробільні елементи розрізняються за фізичними властивостями Друкуючі і пробільні елементи можуть бути виготовлені з одного матеріалу