Різниця між модемом і маршрутизатором

Різниця між модемом і маршрутизатором

Інтернет для кожного сьогодні - природний наслідок технічного прогресу. Мережеве обладнання цілком доступно, так що організація доступу в глобальну мережу - справа кількох хвилин і невеликої кількості грошей, і більшість користувачів можуть налаштувати доступ самостійно. Плутанина виникає при виборі пристроїв, необхідних для підключення до мережі, особливо якщо вдома або в офісі кілька комп'ютерів. Модеми, маршрутизатори, роутери, мережеві адаптери, мережеві хаби - все це засоби організації локальної мережі і доступу в інтернет. Більшість недосвідчених користувачів будь-який пристрій з цього списку іменує "модемом", об'єднуючи за основним функціональним призначенням. Однак коли постає питання вибору - розгубитися не дивно. Модем і маршрутизатор на вітринах зовні практично не відрізняються, сподіватися на допомогу консультантів майже не доводиться, так що доведеться розбиратися самостійно.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Модем - пристрій модуляції / демодуляції сигналу, що дозволяє йому поширюватися в вибраному середовищі за допомогою його адаптації.

Маршрутизатор - пристрій, призначений для обміну даними між сегментами мережі.

до змісту ↑

Порівняння

Принципова різниця між модемом і маршрутизатором - в функціональності. Маршрутизатор сам по собі відносини надають допуск до глобальної мережі не має, він здійснює лише передачу пакетів даних по заданих маршрутах. Модем, навпаки, забезпечує підключення до Інтернет різними способами, в залежності від типу. Образно кажучи, різниця між модемом і маршрутизатором така ж, як між постачальником товару і службою його доставки. Всі моделі сучасних маршрутизаторів забезпечені модемами, тому грань між безпосередньо пристроями поступово стирається: купуючи маршрутизатор, ми за замовчуванням знаходимо модем. Зворотній залежності немає: модем - це тільки модем.

Маршрутизатор D-Link

Розглядаючи модем і маршрутизатор в "чистих" варіаціях, можна говорити про важливе відміну: модем завжди безпосередньо працює з єдиним клієнтом, у маршрутизатора клієнтів може бути безліч - по числу портів здійснювати підключення до мережі. WiFi-маршрутизатори не мають навіть таких фізичних обмежень, хоча програмно їх можна налаштувати на роботу з певною кількістю клієнтів.

Якщо модем налаштовувати не потрібно (за винятком введення налаштувань провайдера), то маршрутизатор - пристрій, що настроюється тонко. Він має власний IP-адреса, а також може призначати його для будь-якого комп'ютера мережі. У розпорядженні модему - IP-адреса безпосередньо комп'ютера. Маршрутизатор забезпечує безпеку роботи в мережі, будь то глобальна або локальна.

І модемів, і маршрутизаторів теоретично не обов'язково бути фізично самостійними пристроями. Їх функції часом підміняються програмно.Модем вимагає наявності контролера і засобів кодування / декодування, і деякі виробники успішно реалізують такий варіант. Маршрутизатор ж не вимагає навіть спеціального обладнання: в його ролі може виступати комп'ютер з певним чином налаштованими мережевими підключеннями. Природно, в обох випадках сигнал повинен надходити в тому чи іншому вигляді, тому без комунікаційних інтерфейсів не обійтися.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Маршрутизатор розподіляє пакети даних між сегментами мережі, модем перетворює сигнал в пакети даних.
  2. Модем призначений для роботи з одним клієнтом, маршрутизатор - з кількома.
  3. Модем не вимагає настройки, маршрутизатор налаштовується на всіх рівнях.
  4. У маршрутизатора є власний IP-адреса.
  5. Маршрутизатор забезпечує безпеку підключення до мережі.
  6. Програмного маршрутизатора не потрібне додаткове обладнання, програмного модему - потрібно.