Різниця між тефтелями і котлетами

Різниця між тефтелями і котлетами

Мабуть, будь-яка господиня володіє рецептурами приготування страв на основі фаршу. Найбільш популярними з них є котлети і тефтельки, смак яких знаком нам з самого дитинства. Складно знайти людину, байдужого до цих соковитим і ароматним "кругляччям". Однак два схожих за складом страви мають ряд зовнішніх і внутрішніх відмінностей. Про них і піде мова в нашій статті. Розглянемо докладніше, чим відрізняються тефтелі від котлет.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Тефтели

Тефтели - блюдо у вигляді кульок, приготованих з рибного або м'ясного фаршу . Присутній в кухнях багатьох країн світу під різними назвами. Є одним з національних страв Швеції. Рецепт тефтелей прийшов до нас від тюркських народів. В балканської та австрійської кухнях вони варилися в котлі і подавалися разом з підливою, за своєю консистенцією нагадує соус. Дана традиція збереглася і до цього дня. Тефтелі зазвичай поливаються бульйоном, в якому вони готувалися з додаванням різних інгредієнтів: помідорів, селери, цибулі та часнику. Найчастіше соус подкисляется сметаною або лимонним соком, а також загущувальну за допомогою борошна. Як правило, тефтелі гасяться на повільному вогні. Втім, часом вони можуть присмажуватися на сковороді, пекти в духовці або готуватися на пару.

Котлети

Котлети - блюдо з фаршу у вигляді товстої коржі.Прийшов до нас з європейської кухні, де під даним терміном мається на увазі як тонкий шматок м'яса на кістці, так і різновид рибного філе. Для позначення страви з рубленого м'яса слово "котлета" стало вживатися на Русі лише в кінці XIX століття. Поступово назва перейшла і на інші кулінарні шедеври, приготовлені за схожою технологією на основі курячого філе, рибного фаршу, овочів, грибів, рису і т. Д. Але традиційні котлети і раніше ліпляться з м'ясного фаршу. Їх обсмажують на сковороді до золотистої скоринки або готують на пару, рідше - гасять в соусі і запікають у духовці.

до змісту ↑

Порівняння

Для початку порівняємо розміри і форму кулінарних виробів. Тефтелі представляють собою невеликі кульки. За своїм розміром вони співвідносяться з курячим яйцем. Тоді як котлети більші і плоскі. Зовні вони нагадують товсті коржики. Що ж стосується складу страв, тефтелі зазвичай готуються з додаванням круп, як правило, рису або гречки. Також з додаткових інгредієнтів задіюються різні овочі (помідори, картопля). Вони не тільки надають тефтелі насичений смак, але і роблять фарш більш пухким, сприяючи якнайшвидшому приготування страви. Що ж стосується котлет, то вони не припускають круп'яних і овочевих добавок. Зазвичай до фаршу підмішуються яйця, часник, розмочений в молоці хліб і т. Д.

Ще одна відмінність тефтелей від котлет полягає в тому, що перші прийнято панірувати в борошні. Мініатюрні кругляши готуються в соусі під закритою кришкою, і борошно робить підливу густішою і наваристою. Котлети ж часто обвалюють в панірувальних сухарях. Їх смажать на сильному вогні без кришки і прикривають лише в самому кінці, щоб блюдо дійшло до готовності.Панірувальні сухарі роблять котлети більш рум'яними і хрусткими. В принципі, обвалювати їх в борошні теж цілком допустимо. У цьому випадку на поверхні кулінарних виробів з'явиться апетитна золотава скоринка.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між тефтелями і котлетами.

до змісту ↑

Таблиця

Тефтели Котлети
Зовні нагадують кульки Чи схожі на товстенькі коржі
За розміром можна порівняти з курячим яйцем В кілька разів більший
готуються з додаванням круп і овочів в хід йдуть тільки стандартні інгредієнти: яйця, цибуля, часник, хліб і т. д.
панірують виключно в борошні Обвалюються як в борошні, так і в сухарях
гасяться під кришкою, подаються на стіл з густим соусом Жаряться на сильному вогні у відкритій сковорідці