Різниця між любов'ю і прихильністю

Різниця між любов'ю і прихильністю

Це прекрасне, всепоглинаюче почуття оспівують у фільмах і книгах, воно дарує натхнення художникам, поетам, письменникам, музикантам ... Любов ... Хто хоч раз в своєму житті не мріяв, що не мріяв про неї? Але чи завжди нахлинули на нас почуття можна без всяких сумнівів назвати справжньою любов'ю? Чи не плутаємо ми її зі звичайною прихильністю? І чим в такому випадку відрізняються ці два поняття? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Любов - висока, життєстверджуюче почуття, засноване на повній довірі, беззастережної самовіддачі, бажанні повністю злитися, з'єднатися з коханою людиною, відкинувши своє его.

Прихильність - психологічне явище, пов'язане з емоційним станом, при якому основною рушійною силою відносин стає безперервна хвороблива залежність від іншої людини і бажання володіння ним.

до змісту ↑

Порівняння

Любов і прихильність зовні чимось схожі, але глибинна суть у них абсолютно різна. Прихильність можна навіть назвати помилковою, фальшивої любов'ю, її антиподом.

Якщо тяжіння до іншої людини відбувається в основному на фізичному рівні, то ми, швидше за все, маємо справу з прихильністю. Саме вона змушує нас захоплюватися фігурою коханого, його рисами обличчя, його ходою або рухами.Любов же в першу чергу спрямована на особистість партнера, його індивідуальність. Фізична привабливість, звичайно, теж грає свою роль, але в набагато меншому ступені.

Якщо ви то пристрасно захоплюєтеся партнером, то раптом втрачаєте до нього будь-який інтерес, швидше за все, мова йде про прихильності. У любові все по-іншому - немає таких різких емоційних коливань, почуття рівні, світлі, глибокі і ніжні.

Любов, як не дивно, починається з любові до самого себе, з повного прийняття себе: без оцінок, діагнозів, почуття провини, порівнянь з ким би то не було, без критики власних достоїнств і недоліків. Любов і повага до себе дозволяють розгледіти "щось" в іншу людину, відчути бажання дарувати йому світло і тепло. Любов - це свобода! Прихильність же завжди переплетена з відчуттям хворобливої ​​залежності від "об'єкта", заснованої на своїх власних внутрішніх комплексах. Тому з нею тісно пов'язані біль і страх втрати.

Прихильність пов'язана з якоюсь душевною інфантильністю, незрілістю, коли ми пристрасно бажаємо, щоб за нас відповідав інша людина, ми вимагаємо його уваги і проявів почуттів. Істинно люблячий не чекає і не вимагає, він просто дарує турботу і каже: "Я люблю", "Я полюбив тебе", приймаючи на себе повну відповідальність за це виникло почуття. Прихильність - як спроба скинути з себе відповідальність: "Ти мене полюбив (читай: приручив) - ось тепер і відповідай, будь добрий!" Ми вважаємо, що всі слова і дії нашого партнера повинні бути спрямовані на те, щоб зробити нас щасливими. І, коли бачимо якесь "невідповідність" бажаного і дійсного, дуже розчаровуємося. Прихильність змушує нас відчувати: ми потребуємо цю людину, щоб бути щасливими.Любов же заснована на самовіддачі, вона безкорислива. Відчуває її просто насолоджується кожною хвилиною, проведеної з коханою людиною. Відчуваючи любов, ми хочемо зробити щасливим коханого, навіть якщо для цього доведеться приборкати свої бажання.

Контроль, ревнощі, ілюзії, утримання за всяку ціну, спроба захоплення і підпорядкування, образа на партнера, маніпуляція їм і навіть його експлуатація - неприємна "виворіт" прихильності. Звичайно, до істинної любові все це не має ніякого відношення. Прив'язуючись, ми, як справжні егоїсти, вимагаємо безумовного уваги до своєї персони, підпорядкування тільки нашим бажанням і способу життя. А це виливається буквально в насильство над партнером і заподіює нам самим чималі страждання, адже він "не може відповідати" нашим очікуванням. Підсумок? Замкнуте коло, в якому страждають усі. Істинно люблячий не чекає нічого натомість, справжня любов не егоцентрична. Любов починається тоді, коли ми відкриваємо своє серце - самим собі, своєму коханому. І коли приходить непередаване відчуття близькості, співпереживання, розуміння. Люблячий НЕ ліпить з партнера ідеал, він сам прагне стати ідеальним.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Прихильність заснована на зовнішньому тяжінні, для любові важливо в першу чергу душевна спорідненість.
  2. Прихильність то затухає, то розгорається, любов - почуття більш рівне, сильне, глибоке і постійне.
  3. Прихильність псує життя і одному, і іншому партнерові, любов дає сили і свободу люблячому і коханому. Любов робить людину кращою, досконалішою.
  4. Прихильність грунтується на егоцентризмі і егоїзмі, любов повністю позбавлена ​​егоцентричності.
  5. Прихильність змушує нас очікувати від партнера відповідності нашим бажанням і вимогам, любов же не чекає нічого.Люблячий віддає, нічого не вимагаючи натомість.