Різниця між Кбіт і Мбіт

Різниця між Кбіт і Мбіт

В епоху оптоволокна і накопичувачів об'ємом в десятки терабайт вважати в бітах не прийнято. Ми б зовсім забули, чим відрізняється Кбіт від Мбіт, якби не розбіжності між обіцянками провайдерів і швидкістю передачі даних в мережах, яка як раз і обчислюється переважно в цих одиницях. Щоб не розгубитися при вигляді загадкових абревіатур, треба знати:

  • 1 біт - це не те ж саме, що 1 байт (і навіть з приставками кіло-і мега-);
  • в бітах вимірюють кількість переданої інформації, в байтах - обсяг інформації, що зберігається;
  • 1 байт (1 Б) = 8 біт (відповідно, 1 кілобайт (КБ) = 8 кілобіт (Кбіт) і т. Д.).

Отже, і Кбіт, і Мбіт - це кратні біту одиниці виміру кількості інформації, що використовуються сьогодні переважно в контексті обговорення швидкості передачі даних в телекомунікаційних і комп'ютерних мережах.

Зміст статті

  • Порівняння
  • Таблиця

Порівняння

Як відомо на прикладі кілометрів і мегабайтів, в СІ застосовуються десяткові приставки для позначення множення одиниць на ступеня 10. Кіло - 10³ (х 1000), мега - 10⁶ (х 1000000). Значить, основна відмінність кілобіт від мегабіт складається в кратності біту:

1 Кбіт = 1000 біт,

1 Мбіт = 1000000 біт.

У той же час іноді кілобітах і мегабітами називають і інші одиниці - кібібіти (Кібіт) і мебібіти (Мібіт). Плутанина виникла через прийняття МЕК двійковій системи іменування приставок, в якій одиниці множаться на ступеня 2.Виходить, що

1 Кбіт = 2¹º біт = 1024 біт,

1 Мбіт = 2²º біт = 1048576 біт.

Незалежно від контексту вимірювання відразу видно, в чому різниця між Кбіт і Мбіт: вони співвідносяться як менше до більшого. Оперують частіше двійковими бітами, але іноді вимірюють швидкість і розрядність в двійковій системі, залишаючи позначення десятковим - так зручніше користувачам.

до змісту ↑

Таблиця

Кілобіт Мегабит
Позначається Кбіт (Kbit) Позначається Мбіт (Mbit)
В 1 Кбіт 1000 біт в СІ В 1 Мбіт 1000000 біт в СІ
1 Кбіт = 1024 біт в МЕК

1 Мбіт = 1048576 біт в МЕК

кілобітах іноді називають кібібіти мегабіта іноді називають мебібіти