Різниця між айподом (iPod) і планшетом

Різниця між айподом (iPod) і планшетом

Порівняння айпода і планшета виглядає кумедно тільки на перший погляд. Два абсолютно різних пристрої виконують схожі завдання і служать, по суті, мультимедійними мобільними центрами. Всі різновиди і покоління айпода призначені для відтворення медіаконтенту, як і будь-який планшет, всі вони мобільніші і компактні. Природно, при детальному порівнянні набір розрізняються властивостей набагато більше, ніж схожих. Хто хоче визначити для себе різницю між айподом і планшетом? Швидше за все той, хто заплутався в численних еппловскій "ай" і бажає нарешті розібратися, що з себе представляють гаджети з яблучком, зокрема, iPod. Раз ви відкрили цю сторінку - значить, будемо разом усувати плутанину.

Визначення

iPod - велике сімейство мультимедійних плеєрів від Apple, що включає лінійки Classic, Nano, Shuffle, Mini і Touch. Розвиватися бренд почав з 2001 року.

Планшет - мобільний комп'ютер-моноблок, призначений для серфінгу в мережі Інтернет, відтворення відео та аудіофайлів, запуску ігор та інших програм.

Порівняння

Концептуальна різниця між iPod і планшетом в тому, що iPod - завжди дітище Apple, тоді як планшет може зійти з конвеєра будь-якого виробника. Планшети Apple зазвичай планшетами не кличуть (Айпад їм поширене іменування), так що говорити про такий відміну цілком доречно. З цієї обставини виникає різниця в програмному забезпеченні: iPod працює під управлінням iOS (або власної програмної оболонки), планшети - під управлінням уніфікованих систем, наприклад, Android.Контент на планшет заливається за допомогою звичайного копіювання файлів з диска комп'ютера, для завантаження музичних файлів на айпод потрібно програма iTunes.

Всі види iPod, за винятком мініатюрного iPod Shuffle, забезпечені дисплеями різних розмірів і матриці. Максимальна діагональ екрану - 4 дюйма у Touch 5 покоління, тоді як більшість сучасних планшетів починають розбіг від 7-дюймового екрану. Відповідно, і габарити у плеєрів істотно менше: найменший зі стороною 3 см і вагою в 12, 5 г не йде в порівняння з Півкілограмові (плюс-мінус 100 г) десятидюймові пристроями. Звідси і наслідок: будь-айпод можна носити в кишені (а shuffle навіть і на одязі), абсолютна більшість планшетів в кишеню не поміститься.

iPod Touch 5 покоління

Останні покоління iPod дозволяють переглядати відео, зображення, запускати деякі програми. Touch забезпечений навіть App Store. Однак обмежена продуктивність плеєрів не дозволяє говорити про повноцінну багатофункціональності, тоді як планшет в цьому відношенні можна порівняти з комп'ютером. Також не зайвим буде згадати і про комунікаційних інтерфейсів: айпод ні до чого підключення до мережі Інтернет (виняток становить той же Touch), тому у них тільки у старших моделей є підключення до wifi або bluetooth. У планшетах ж це основна функція.

Як і будь-який пристрій від Apple, iPod забезпечений величезною кількістю аксесуарів. Планшети вельми аскетичні: чохол, зарядний пристрій і док-станція - цілком пристойний набір.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. iPod - плеєр, планшет - мобільний комп'ютер з обов'язковим модулем підключення до мережі передачі даних.
  2. iPod працює під управлінням iOS або власних програмних оболонок, планшети - під управлінням сторонніх уніфікованих ОС.
  3. iPod потребує докладання iTunes для копіювання файлів на пристрій.
  4. iPod компактніше планшета.