Різниця між міжкімнатними дверима

Різниця між міжкімнатними дверима

Житловий будинок або квартира всередині розділені стінами і перегородками на функціональні приміщення - кімнати. Для переміщення між ними існують дверні прорізи, що закриваються міжкімнатними дверима. Крім довговічності, надійної звукоізоляції і краси, одними з основних функціональних якостей міжкімнатних дверей вважають зручність відкривання і економію життєвого простору. Сучасні міжкімнатні двері поділяються на кілька типів за способом відкривання.

Зміст статті

 • Які бувають міжкімнатні двері
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Які бувають міжкімнатні двері

Орні двері - найпоширеніший тип. Вони відкриваються, повертаючись на наборі петель, всередину або назовні.

Орні міжкімнатні двері

, що коливаються, двері відкриваються, вільно обертаючись на наборі петель, як всередину, так і назовні.

, що коливаються, міжкімнатні двері

Складні двері складаються з двох або декількох стулок, що складаються при відкритті один з одним.

Складено міжкімнатні двері

Двері-купе виконані з одного або двох полотен і пересуваються по горизонтальній площині паралельно площині дверного косяка.

Розсуваються двері-купе до змісту ↑

Порівняння

Орні двері набули найбільшого поширення через простоту конструкції і легкості монтажу.Вони повертаються всередину або назовні, направо або наліво. Хід дверного полотна, як правило, становить 90 градусів: від дверної коробки до перпендикулярної їй стіни як природного обмежувача. Оскільки дверне полотно завжди на виду, існує велика різноманітність матеріалів, з якого його роблять, і таке ж велике розмаїття стилів оформлення. Однак простір, необхідне орним дверей для відкривання, стає їх серйозним недоліком, який тим більше відчутний, чим менше кімната. Крім цього орні двері завжди повинні відкриватися назовні з приміщення, щоб в разі виникнення всередині будинку небезпеки не перешкоджати швидкій евакуації назовні.

Цікавим різновидом орних дверей є так звані Стаєнні двері. Вони розділені на нижню і верхню половини, причому кожна має свій набір петель і замок. Можна відкрити тільки верхню половину двері, в той час як нижня буде перешкоджати доступу в кімнату. Це дуже зручно, наприклад, для мами, щоб, не пускаючи маленьку дитину в небезпечну для нього кухню, бачити його і розмовляти з ним, одночасно провітрюючи приміщення.

Хитні (маятникові двері) не є, як можна подумати, різновидом орних дверей, оскільки відрізняються від них способом відкривання. Дверні стулки таких дверей обертаються навколо осі петель на 180 градусів. Такі двері рідко зустрічаються як міжкімнатні, оскільки функціонально більш підходять громадських місць, де потрібно організувати вхід і вихід великої кількості людей. Однак вони можуть дуже виручити в кухні або майстерні, куди людина нерідко заходить з зайнятими руками. Ще один плюс: за своїм способом відкриття хитні двері не перешкоджають евакуації з приміщення.

Складні двері являють собою компроміс між класичними розсувними дверима і більш досконалими, але і більш дорогими купе: коштів на них немає, а заощадити місце в квартирі потрібно. Двостулкова складані двері (на зразок дверей в громадському транспорті) називається "книжкою", двері з трьох і більше стулок - "гармошкою". В останньому випадку для правильного складання "гармошки" її стулки пересуваються по напрямних верхньому і нижньому рейках. Якщо для "книжки" підійде будь-який матеріал, то для "гармошки" краще пластик. Складним дверей не грозить з силою распахнуться або закритися від протягів, але через уразливість кріпильної фурнітури їх краще ставити там, де ними не так часто користуються (наприклад, в коморах або гардеробних).

Двері-купе можуть складатися з одного полотна (що зрушуються) або з двох (розсувні). Якщо вони встановлюються при монтажі міжкімнатних перегородки, то має сенс зробити двері-купе забираються всередину стіни. Монтаж двері на зовнішніх направляють простий і не вимагає розбору перегородки. Бажано, щоб двері-купе кріпилися на верхньому і нижньому напрямних для забезпечення жорсткості конструкції. В іншому випадку, протяг буде регулярно її послаблювати, розгойдуючи двері. Двері-купе стоять на першому місці по економії площі, так як не вимагають додаткового простору для відкривання. Але їх серйозний мінус - погана ізоляція звуків і запахів. Крім того, очищати нішу для дверей від пилу дуже складно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Орні двері простіше інших за конструкцією і при монтажі.
 2. Вони надійно ізолюють приміщення
 3. Орні двері при відкриванні займають багато місця.
 4. Вони завжди повинні відкриватися назовні кімнати.
 5. Стаєнні двері складаються з нижньої і верхньої половинок, які відкриваються незалежно один від одного.
 6. , що коливаються, двері здатні відкриватися в будь-яку сторону.
 7. Їх легко відкрити, навіть якщо зайняті руки.
 8. Складні двері економлять місце в квартирі дешевше, ніж двері-купе.
 9. Їм складно витримати часте користування.
 10. Складні двері не реагують на протяги.
 11. Двері-купе при відкритті займають мінімум площі.
 12. Вони забезпечують погану звукоізоляцію і не відсікають запахи.