Різниця між хобі та захопленням

Різниця між хобі та захопленням

Навряд чи можна відчути всю повноту і радість життя, не маючи хобі і захоплень. Ці заняття є справжньою віддушиною в нескінченному потоці днів. Вони рятують від похмурого настрою і допомагають реалізувати таланти, якими неодмінно має кожен з нас. А чим відрізняється хобі від захоплення, і чи є взагалі ця різниця? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Кілька слів про хобі та захоплення
  • Порівняння

Кілька слів про хобі та захоплення

Розглянуті поняття означають те, чим дійсно цікавиться людина, незалежно від займаної посади , сімейного стану або статусу. Часто душевна прихильність до чого-небудь знаходиться в стороні від оплачуваної трудової діяльності. Улюблене заняття може не приносити ніякої користі оточуючим, але людині воно дарує душевний комфорт, заспокоює і піднімає настрій. Інтересом такого роду можна назвати, наприклад, перегляд фільмів певного жанру.


Буває і навпаки: людина не тільки сам отримує задоволення від своєї пристрасті, але і здатний порадувати інших. Наприклад, дуже милими є подарунки у вигляді пов'язаних гачком штучок. Треба сказати, хобі та захоплень у нас може бути відразу декілька, і доводиться вибирати, яким з них віддавати перевагу в ситуації катастрофічного браку часу.

до змісту ↑

Порівняння

Слід зауважити, що відмінність хобі від захоплення мається на увазі не завжди.Часто два слова вживаються як абсолютні синоніми. Упор тут робиться на те, що "захоплення" - це рідне слово, а "хобі" - іншомовне.

В інших випадках між цими поняттями проводиться певна грань. Хобі називають щось більш постійне і грунтовне. Часом таке заняття все життя залишається дуже важливим для людини, адже інтерес до об'єкта діяльності знаходиться в самій глибині душі.

Захоплення ж з даної позиції розглядається як недовга схильність до чогось. Можна з великим азартом заглибитися в якусь справу, але потім на зміну цьому інтересу прийде інший.

Хобі асоціюється з чимось більш домашнім і особистим. Крім того, схильність такого роду зазвичай зв'язується безпосередньо з дією, наприклад, збором предметів для колекції або виготовленням красивих речей.

Тим часом захоплення не завжди мають прикладний характер. Скажімо, можна приділяти підвищену увагу одному з напрямків філософії, і навряд чи ретельне вивчення відповідної літератури підійде під визначення "хобі".

Суперечки про те, в чому різниця між хобі та захопленням і чи існує вона, можуть тривати нескінченно. Але ясно одне: в житті дійсно щасливий той, кому вдалося перетворити головні інтереси своєї душі в улюблену роботу. В такому випадку справи йдуть тільки в гору - і часу на дороге серцю заняття вистачає, і виконується все з любов'ю, і надходять гроші за працю, без яких ніяк не обійтися.