Відмінність свіжого яйця від тухлого

Відмінність свіжого яйця від тухлого

Проблема свіжості продуктів спостерігається не тільки на стихійних ринках, а й в супермаркетах "з ім'ям". І якщо на більшості продуктів варто термін придатності, тобто категорія продуктів, де доводиться визначати свіжість "на око". В першу чергу це м'ясні напівфабрикати і, звичайно, яйця. Вживання зіпсованих яєць може привести як до нетравлення шлунка, так і більш серйозних захворювань, які піддаються лікуванню тільки в стаціонарі. Щоб уникнути негативних наслідків, пропонуємо розглянути відмінності свіжого яйця від тухлого.

Зміст статті

 • Ознаки свіжості неразбітие яєць
 • Ознаки свіжості розбитих яєць
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Ознаки свіжості неразбітие яєць

Найпростіший спосіб розпізнавання тухлого яйця - принюхуватися. Тухлі яйця мають характерний неприємний запах, який важко з чим-небудь переплутати. Друга ознака - м'яка шкаралупа. При трясці в яйці не повинен відчуватися жовток, стукати чи битися об стінки, в іншому випадку яйце тухле.

На просвіт у свіжому яйці добре видно жовток. Також можна розкрутити яйце на плоскій поверхні: тухле яйце (так як воно легше) буде крутитися довго, а свіже швидко зупиниться.

Є ще один хороший дідівський спосіб відрізнити свіже яйце від тухлого, заснований, до речі, на законах фізики. Свіже яйце важче тухлого, і, якщо налити в склянку води на 3/4 і опустити туди яйце, то воно швидко потоне, але це стосується тільки яєць не старше трьох днів. Яйця, яким виповнився тиждень, будуть перебувати у воді у вертикальному положення, а ось тухле яйце залишиться на поверхні.

Звичайно, не всіма цими способами можна перевірити яйця в магазині. В цьому випадку потрібно звернути увагу на сорт яєць. Тому що він залежить не тільки від ваги яйця, але і від того, коли вони були знесені. До вищого сорту відносять яйця, які були знесені три дні тому, до першого - тижневої давності і до другого - тритижневої. Є ще один спосіб перевірки, доступний просунутим покупцям сучасних супермаркетах - перевірити яйце спеціальним приладом - овоскопі. Цей прилад підсвічує яйця, і в "старих" відразу ставати видно темний жовток, який знаходиться близько до шкаралупи або взагалі прилипає до неї, або повітряна камера великих розмірів.

до змісту ↑

Ознаки свіжості розбитих яєць

Розбивши яйце, уважно подивіться на жовток. Якщо жовток опуклий і тугий, значить, яйце свіже, знесено кілька днів тому. Несвіже яйце (тритижневої давності) має плоский, жовток, а білок - водянистий.

Варене свіже яйце чиститься насилу, а зіпсоване - легко.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. У тухлого яйця є характерний запах, свіже яйце запаху не має.
 2. В тухлому яйці жовток при трясці б'ється об стінки, при трясці свіжого сторонніх звуків не чути.
 3. При розкручуванні несвіже яйце буде довго крутитися, свіже швидко зупиниться.
 4. Зіпсовані яйця спливають у воді, а свіжі - тонуть.
 5. найсвіжіших яєць присвоюється вищий сорт, тим, що не старше тижні - перший, а тритижневим - другий.
 6. Якщо визначати свіжість овоскопі, у тухлих яєць буде велика повітряна камера, темний жовток.
 7. При розбитті свіже яйце має опуклий жовток, несвіже - водянистий білок і плоский жовток.
 8. Якщо яйце зварити, то свіже буде погано чиститься, а то, що "старші" - легко.