Різниця між малюнком і текстом

Різниця між малюнком і текстом

Малюнок і текст є способами фіксації інформації на будь-якому носії. Що вони собою являють, і чим відрізняється малюнок від тексту? Про це розповідається нижче.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Малюнком називають різновид зображення.

Малюнок

Текст - це якась послідовність символів.

Текст до змісту ↑

Порівняння

В обох випадках передбачається можливість зорового сприйняття. Малюнки і тексти створюються, зберігаються, роздруковуються на принтері. Однак різниця між подібними продуктами досить відчутна.

У чому полягає відмінність малюнка від тексту? Перш за все в тому, що в першому випадку подається образна інформація. Зрозуміти її часто здатні навіть ті, хто не вміє читати. Саме тому в книгах для малюків основну частку складають барвисті ілюстрації. Малюнки можуть створюватися від руки. В таких творах видно душа автора, його індивідуальний почерк.

Крім того, в сучасності на допомогу художникам, дизайнерам, оформлювачам приходить комп'ютер. Інструменти в вигляді графічних редакторів зручні тим, що олівець тут ніколи не зламається, ластик не зітре, а фарби всіляких відтінків не закінчаться. Навіть не дуже вмілий "художник" може створити з таким оснащенням красивий малюнок. Зображення, виконані на згаданому сучасному обладнанні, називаються комп'ютерною графікою.

Що стосується тексту, то він не має наочністю. Структурними елементами в цьому випадку є символи. Крім букв в тексті можуть бути присутніми цифри, розділові знаки і певні керуючі елементи, наприклад прогалини. Інформація такого роду зазвичай гуртується в рядки. Робота на комп'ютері тут здійснюється за допомогою текстових редакторів. Вони дозволяють друкувати потрібний матеріал і вносити в нього поправки.

Варто зауважити, що часто термін "текстові дані" вживається у вузькому сенсі. При цьому мається на увазі те, що може бути прочитане і зрозуміле. Усвідомлення написаного або надрукованого походить від малого до великого: спочатку потрібно відмовитися в слова, потім складати з них пропозиції, і в підсумку стає зрозумілим зміст тексту цілком. Малюнок же, навпаки, в першу чергу сприймається в загальних рисах, і лише після цього ми починаємо розглядати деталі для більш чіткого розуміння побаченого.

Розглянувши, в чому різниця між малюнком і текстом, варто згадати і про тісний взаємозв'язок обговорюваних понять. Так, малюнок іноді вимагає пояснень, і тут на допомогу приходить текст. І навпаки, певні словесні формулювання можна перетворити в графічні дані. Малюнок, стане наочним відтворенням суті переданої інформації.