Різниця між казкою і мультфільмом

Різниця між казкою і мультфільмом

Діти з захопленням слухають казки і дивляться мультфільми. Дорослі нерідко з дитячою безпосередністю поділяють їх інтерес, але пояснити малюкові, ніж те, що відбувається на екрані відрізняється від прочитаного в книзі, не можуть.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Казка в сучасному значенні - твір усної народної творчості, записане зі слів оповідача і випущене в друкованому виданні як книга про незвичайні пригоди і чарівних перетвореннях вигаданих персонажів. Літературна казка - авторський твір, в якому використовуються ті ж принципи створення сюжету, що і в фольклорних казках.

Мультфільм - один з жанрів анімаційних фільмів, який відтворює на кіноекрані, в телевізійній версії або за допомогою цифрової техніки відеоматеріал розважального, пізнавального чи виховного змісту в формі "живих" картинок.

до змісту ↑

Порівняння

Казка позначається, тобто, головним засобом зображення в ній є слово. Словесний опис пригод казкових героїв, оповідна манера викладу, інтонаційний звучання мови, впливаючи на уяву слухача, сприяють емоційно-образного сприйняття змісту.

Казку можна почути або прочитати. Вона передається вербально - у формі усної мови, або візуально - як текст художньої книги.

В мультфільмі слово - тільки смисловий фон відбувається на екрані. Мова персонажів або коментар за кадром мають допоміжну функцію: вони прояснюють і підсилюють зміст, яке і так зрозуміло глядачеві. У рухомих картинках, що імітують реальну дію, він бачить, що роблять і як надходять герої, створені художником-мультиплікатором.

В лялькових мультиплікаційних фільмах замість малюнка використовуються ляльки, в комп'ютерній графіці - спеціальні програми, що дозволяють створювати об'ємне зображення рухомих предметів.

Мультфільми знімають не тільки за мотивами народних або авторських казок. Зазвичай для них створюють оригінальні сюжети, відповідні образотворчим можливостям і динаміці цього жанру кіномистецтва.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Казка відноситься до літературних або фольклорним творам. Мультфільм - один з жанрів кінематографу.
  2. Зміст казки сприймається в словесних образах. Особливість мультиплікаційних фільмів - в їхньому зоровому, а не словесним сприйнятті.
  3. Казку можна почути або прочитати. Мультфільм - побачити на екрані.
  4. Сюжети казок будуються відповідно до особливостей цього літературного жанру. В мультфільмах представлені не тільки казкові, але і спеціально створені сюжетні колізії, відповідні динаміці відбувається на екрані.