Різниця між гербом і прапором

Різниця між гербом і прапором

Прапор і герб є важливими символами, які належать тій чи іншій спільності. Кожен з них має власні характеристики і призначення. З'ясуємо, чим відрізняється герб від прапора.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Гербом називається спеціальна емблема. Вона являє собою сукупність елементів, що мають символічне значення.

Герб

Прапор - полотнище, переважно прямокутне, з нанесеним на нього особливим зображенням.

Зображення на прапорі до змісту ↑

Порівняння

Перш за все слід сказати про зміст кожного з цих символів. У чому полягає відмінність герба від прапора? У тому, що герб є більш інформативним. Він часто містить в собі складний малюнок з безліччю деталей. На гербі можуть бути зображені будь-якої сюжет або ключові характеристики певної місцевості. Більшості гербів притаманний відтінок урочистості. Цей символ нерідко висловлює велич того освіти, якому він належить.

Гербом може називатися тільки знак, виконаний відповідно до правил геральдики. Згідно з ними, в герб повинні бути включені спеціальні елементи. Залежно від того, в якій мірі вони використовуються, визначається ранг герба. Малий герб з обов'язкових елементів містить щит з короною або тільки щит. Великий - включає в себе всі передбачені деталі.Середній - це герб, в якому закладено кілька основних компонентів.

Герб, будучи розпізнавальним знаком, коротко розповідає про свого власника (країні, місті, стані і т. Д.) І висловлює якусь ідею. Прапор - це теж розпізнавальний знак. Але в плані змісту він не настільки деталізований порівняно з гербом. Це пов'язано з тим, що функція прапора має більш практичну спрямованість. Він часто інформує про будь-яких діях або вказує на місце розташування об'єктів особливої ​​значущості. Крім того, існують сигнальні прапори, що використовуються для передачі повідомлень.

У зв'язку з такими покладеними на прапор завданнями важливо, щоб він був добре помітний здалеку. У чому різниця між гербом і прапором? Мабуть, в тому, що прапор - це перш за все функціональний предмет. Тому він виконується у вигляді здатного майоріти полотнища, закріпленого на спеціальному стрижні - флагштоку. Герб цінний в першу чергу своїм смисловим змістом. Він розміщується на різних засадах, наприклад на дереві або металі. Іноді зображення герба відводиться місце і на прапорі.

до змісту ↑

Таблиця

Герб Прапор
Більш інформативний Менш деталізований
Складається за правилами Відсутність обов'язкових елементів
Головне - смисловий зміст практична функція
Будь-яка основа Полотнище