Різниця між ЄДІ і ДПА

Різниця між ЄДІ і ДПА

Абревіатури ЄДІ і ДПА розшифровуються як єдиний державний іспит і державна підсумкова атестація . Ці види контролю здійснюються для визначення рівня знань випускників основної і старшої загальноосвітньої школи. На їх підставі заповнюється додаток до атестата про основну загальну освіту і атестата про основне повну освіту - документам державного зразка, які видаються особам, які закінчили 9 і 11 класів.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ЄДІ - централізовано проводиться в школах, гімназіях і ліцеях Російської Федерації державний іспит, за результатами якого випускники 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів можуть бути прийняті в ссузів і вузи, якщо кількість отриманих балів виявиться для цього достатнім. Встановити рівень засвоєння обов'язкових програм з російської мови, літератури, математики, іноземних мов, фізики, хімії, біології, географії, історії, суспільствознавства, інформатики дозволяють єдині методи оцінювання, а також принцип підбору для кожного предмета однотипних завдань, затверджених Міністерством освіти Російської федерації.

ДПА - обов'язкова і єдина для всіх загальноосвітніх шкіл форма здачі випускних іспитів з російської мови та математики в 9-му класі. У формі державної підсумкової атестації можуть проходити ще два іспити за вибором і один - за рішенням регіональних органів управління освітою.Система оцінювання ДПА дозволяє об'єктивно і точно встановлювати рівень підготовки випускників, що важливо для їх подальшого навчання в коледжах, професійних училищах і профільних 10 класах.

до змісту ↑

Порівняння

Процедура проведення ЄДІ для випускників 11 класів передбачає здійснення цієї форми контролю та незалежного оцінювання в спеціально підготовлених пунктах за участю державної екзаменаційної комісії, функції якої регулюються Рособрнадзора.

ДПА для випускників 9 класів проходить в школі під контролем територіальної екзаменаційної комісії. В її компетенцію входить оцінювання результатів державної підсумкової атестації та вирішення питань апеляції.

Для ЄДІ необхідний окремий бланк реєстрації. Всі дані про учасника ДПА заносяться в перший рядок бланка № 1; на цьому ж бланку розміщуються завдання першого і другого рівнів складності, відмічені літерами А і В.

В бланках ЄДІ не допускаються виправлення і закреслення обраних відповідей. При виконанні завдань типу А і В на бланках ДПА дозволяються виправлення: комісією оцінюється тільки кінцевий результат роботи.

Кількість завдань першого і другого рівня для ЄДІ становить 30 і 14 питань відповідно до типів А і В. Завдання А і В для ДПА обмежені 3 і 8 питаннями.

Завдання третього рівня, на бланках ЄДІ і ДПА зазначене літерою С, для випускників 11 класів більш складне, ніж для дев'ятикласників.

Час виконання роботи при проведенні ЄДІ - 3 астрономічні години. Для ДПА воно становить 4 години.

Результати ЄДІ заносяться в єдину федеральну електронну базу даних. Дані про проходження випускником 9 класу ДПА зберігаються в школі і окружному управлінні освітою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. ЄДІ проводиться для 11 класів як обов'язкову форму іспиту, за результатами якого визначається рівень засвоєння випускниками освітніх програм з окремих предметів.
 2. Учасниками ДПА є випускники 9 класів загальноосвітніх шкіл.
 3. ЄДІ проводиться в зареєстрованих Рособрнадзора пунктах проведення іспиту.
 4. ДПА проходить в школі за участю територіальної екзаменаційної комісії.
 5. Кількість питань до завдань типу А і В для ЄДІ більше, ніж для ДПА, а ступінь складності завдання типу С вище.
 6. На проведення ЄДІ відводиться на 1 годину менше часу, ніж на проходження ДПА.
 7. За результатами ЄДІ випускники 11 класу можуть бути прийняті до вищих або середніх спеціальних навчальних закладів.
 8. Результати проходження ДПА враховуються під час вступу випускників 9 класів в коледжі, професійні училища та профільні навчальні заклади.