Різниця між карликом і карликом

Різниця між карликом і карликом

Якщо до вас на прийом прийшли двоє людей маленького росту, ви напевне задумаєтеся: хто ж вони - карлики або ліліпути? Які питання потрібно задати цим людям, для того щоб визначити, хто вони насправді? Сьогодні ми спробуємо розібратися, чим відрізняється карлик від ліліпута.

Зміст статті

  • Визначення
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Карлик - це людина невисокого зросту, який припинив рости в результаті якого-небудь захворювання. Найбільш часто зустрічаються дистрофічні карлики, в організмі яких відзначається дефіцит гормону росту внаслідок функціональних порушень гіпофіза (гипофизарная карликовість). Такі люди, як правило, завжди пропорційно складені, непогано виглядають і розумово розвинені, але можуть мати сексуальне недорозвинення. Зустрічаються карлики і з непропорційною статурою. Дуже часто у них присутній дефіцит секреції гормонів щитовидної залози, який виражається у вигляді затримки розумового і фізичного розвитку, а також привертає до різних хронічних захворювань, зокрема, до рахіту, ниркової недостатності, порушення всмоктування їжі в кишечнику. На сьогоднішній день в природі нерідко зустрічається таке захворювання, як карликова охондроплазія. При цьому пацієнти мають непропорційне будова: масивні голову і тулуб, великі статеві органи і недорозвинені кінцівки.

Ліліпут - це людина, яка успадкував гипофизарную недостатність від предків як патології. Зростання ліліпута становить 40-90 сантиметрів, а вага його коливається від п'яти до п'ятнадцяти кілограмів. Згідно зі статистикою, сьогодні на нашій планеті проживає близько восьмисот ліліпутів, найбільш часто вони працюють в традиційних цирках і на ярмарках. На відміну від карликів, ліліпути складені досить гармонійно. Навіть у дорослому віці вони мають відмінні пропорції і трохи схожі на дітей. Варто відзначити, що ліліпути - це люди, які страждають патологією гіпофіза, який відповідає за вироблення гормону росту. Саме тому дане захворювання називається гіпофізарний нанізм.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Карлик - це людина з придбаним захворюванням гіпофіза, ліліпут отримує гипофизарную недостатність у спадок.
  2. Карлики мають непропорційне статура: великий тулуб і маленькі кінцівки. Ліліпути пропорційно складені і трохи схожі на дітей.