Різниця між бетоном і залізобетоном

Різниця між бетоном і залізобетоном

Бетон і залізобетон знаходяться в ряду найбільш затребуваних матеріалів. Така популярність пояснюється простотою їх виробництва і широкими можливостями. Але не всім відомо, чим відрізняється бетон від залізобетону. Розглянемо детально це питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Бетон - матеріал, який створюється штучно. Його основними компонентами традиційно є цемент, різноманітні наповнювачі і вода. Іноді воду не додають, а замість цементу використовують інший відповідний матеріал. Бетон стає готовим до застосування після процесу затвердіння.

Бетон

Залізобетон - матеріал, який об'єднує в собі звичайний бетон і арматуру.

Залізобетон до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, з визначень видно, що залізобетон виступає не в якості окремого матеріалу, а як той же бетон, але укріплений особливим способом. Виготовлення залізобетону починається з монтування армирующего каркаса, коли дротом або методом зварювання скріплюються між собою металеві прути.

На наступному етапі каркас, до якого забезпечується підняте положення, заливається підготовленим бетонним складом. В результаті утворюється конструкція, що представляє собою міцну сітку, оточену з усіх боків бетоном.Каркас всередині може бути дворівневим.

Отримане виріб набуває дуже цінні властивості. Відмінність бетону від залізобетону полягає в тому, що останній має підвищену міцність. Навантаження, від якої звичайний бетон може потріскатися і втратити свою несучу здатність, залізобетон спокійно витримує.

Така міцність обумовлюється тим, що бетон, затвердевая, міцно "прикипають" до стали і матеріали починають працювати спільно. Коливання температури надає на бетон і сталь ідентичне вплив, і цим також забезпечується повна монолітність вироби. Важливе значення має і те, що бетон оберігає укладений в ньому каркас від корозії.

У чому різниця між бетоном і залізобетоном крім ступеня міцності того і іншого? Вона полягає в тому, що із залізобетону, завдяки його металевій основі, можна створювати будь-які архітектурні форми. На додаток до сказаного слід згадати і про щось більше вазі залізобетону щодо звичайного бетону.