Різниця між храмом і церквою

Різниця між храмом і церквою

Для віруючої людини відвідування храму на кшталт свята. Він відчуває умиротворення душі, бадьорість тіла і нескінченне щастя від можливості дотику до чогось вищого. Він шукає любові, захисту і благословення на добрі починання. Люди моляться про зцілення, про зміцнення віри та із знанням на шлях істинний, про радости серця свого, про дарування благочестя і милосердя. Однак мало хто з них замислювався, чи є різниця між словами "храм" і "церква". А якщо є, то в чому вона полягає.

Хоча, з одного боку, храм і церква є синонімами, замінювати ці слова один одним можна далеко не завжди.

Зміст статті

  • Визначення
  • Семантичне значення слів
  • Призначення
  • Особливості архітектури
  • Вівтар
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Слово " храм " має старорусское походження і означає "хороми", "храмина". У різних релігіях храм іменується по-різному: в християнстві - це собор, церква, костел, кірха; в іудаїзмі - синагога; в ісламі - мечеть і т. д. Будівля храму полисемантичность. У християнстві та буддизмі, наприклад, храм являє собою орієнтовану по сторонах світу модель Всесвіту. Дуже часто храм будують у вигляді хреста.

Церква (kyriakon) перекладається з грецької як "дім Господа". У лютеран церква іменується кірхою або киркою, у католиків - костелом.Перші церкви були зборів в будь-якому будинку, де віруючі куштували їжу, вели релігійні бесіди, читали молитви. Найпростіші церкви на сьогоднішній день - це будь-яке приміщення, де є орієнтований на схід вівтар і трапеза, в якій збираються люди, щоб помолитися.

до змісту ↑

Семантичне значення слів

Слово "храм" має кілька значень. По-перше, храм - це будівля, призначена для богослужінь. У цьому значенні храм і церква є синонімами.

Також поняття "храм" можна застосувати і для позначення місця, що викликає повагу, благоговіння, трепет.

Слово "церква" крім вищевказаного значення може позначати спільність послідовників будь-якої релігії.

до змісту ↑

Призначення

Призначення храму полягає в наданні людині місця, де він може помолитися, покаятися в своїх гріхах і попросити про заступництво. Будь храм - це місце присутності Господа Бога на землі.

Призначення церкви з одного боку співзвучно з призначенням храму: це створення нормальних умов для поклоніння Богові і спілкування віруючих один з одним. Але, в першу чергу, церква займається вихованням і повчанням віруючих на шлях істинний.

до змісту ↑

Особливості архітектури

Статус церкви можна визначити за кількістю куполів з хрестами. Якщо над Господнім домом височить 3, 5, 7, 11 або 12, 13 куполів, то, швидше за все, це храм. Якщо куполів менше трьох, то це церква. Храми зазвичай розташовують в знакових місцях міста. Храм, як правило, виглядає більш велично, ніж церква. Внутрішній вигляд храму відображає історію світобудови.

Храм Трійці Живоначальної в Листах до змісту ↑

Вівтар

Вівтарем називають жертовник, розташований на деякому підвищенні.У православних церквах під вівтарем на увазі відгороджену іконостасом частина храму, призначену для священнослужителів. У ньому є престол, накритий антимінсом, на якому розташовуються хрест.

Таких вівтарів з престолами в храмі може бути кілька. На кожному з цих престолів можна служити літургію, але в день на одному престолі тільки одну. Відповідно, в храмі за день може проходити стільки літургій, скільки в ньому є престолів, але кожна нова літургія повинна служиться іншим священиком.

В церкви, як правило, є тільки один вівтар з одним престолом, а, значить, і літургія, навіть при наявності другого священика, може служитися тільки одна.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Храм, в першу чергу, є будівлею для богослужінь. Церква - це громада одновірців.
  2. Храм за розміром більше церкви, на ньому є щонайменше трьох куполів.
  3. В храмі може бути кілька вівтарів з престолом, в церкві - один.
  4. В храмі може служитися кілька літургій в день при наявності декількох священиків. У церкві навіть при наявності двох священиків літургія може служитися лише одного разу.