Різниця між брусом і дошкою

Різниця між брусом і дошкою

Дошка і брус - найпопулярніші в будівництві пиломатеріали. Використовуються вони як для зведення несучих конструкцій, так і для обробки приміщень. Багато не можуть визначити, чим відрізняється брус від дошки. А різниця є, і досить істотна.

Зміст статті

  • Застосування бруса і дошки в будівництві
  • Порівняння
  • Таблиця

Застосування бруса і дошки в будівництві

Брус в основному використовується для зведення несучих конструкцій: балок, колон і так далі. З профільованого бруса часто роблять стіни. Чим профільований брус краще звичайного, з квадратним або прямокутним перетином? По-перше, він зазвичай добре просушений, тому не деформується з часом, і, по-друге, завдяки фігурного профілю брус укладається на брус більш щільно, покращуючи теплоізоляційні характеристики будови.

Відмінність бруса від дошки в тому, що дошка використовується переважно для обробки або створення несучих конструкцій, призначених для невеликих навантажень: полиць, підлог, обшивки стін і так далі. Дошки бувають наступними:

  • обрізів (з обома відпиляними бічними крайками);
  • односторонніми (відпиляна тільки одна бічна кромка);
  • необрізними.

В залежності від способу обробки крайки розрізняють дошку зі шпунтовкой (сусідні дошки з'єднуються один з одним "гребінь-паз") і дошку, де бічна кромка відпиляна "в чверть" - у вигляді сходинки.Зазвичай такі дошки використовуються для настілки полови.

Дошка до змісту ↑

Порівняння

Тепер розберемося з габаритами цих пиломатеріалів. Дошкою вважається пиломатеріал з товщиною менше 100 мм і шириною більшою, ніж подвійна товщина. Тобто якщо в перерізі буде 20 на 9 сантиметрів - то це дошка. Хоча на практиці, звичайно, дошки з такими габаритами зустрічаються вкрай рідко.

Брус - це пиломатеріал товщиною і шириною 100 мм і більше. Залежно від обробки сторін розрізняють такі види бруса:

  • двухкантний (оброблені дві протилежні сторони);
  • трехкантний (оброблені три сторони);
  • четирехкантного (оброблені всі сторони).

Брус

Профільований брус має ширину і товщину не менше 100 мм, а перетин - НЕ квадратне або прямокутне, а довільне, залежно від того, які лекала були застосовані на обробному підприємстві.

до змісту ↑

Таблиця

У наведеній нижче таблиці підведений підсумок, в чому різниця між брусом і дошкою.

Брус Дошка
Перетин 100 на 100 мм і більше (може мати прямокутну форму); профільований брус є високотехнологічним будматеріалом і при перетині не менше 100 на 100 мм має довільну фігурну форму Товщина - не більше 100 мм, ширина - більше, ніж подвійна товщина
Застосування Переважно зведення несучих конструкцій: балок, колон , стін, частково - в меблевій промисловості Широкий спектр застосування в будівництві та меблевій промисловості