Різниця між бароко і класицизмом

Різниця між бароко і класицизмом

В мистецтві і архітектурі XVIII століття переважали два фундаментальних стилю - бароко і класицизм. Вони не випадково досить довго співіснували поруч, в одну епоху. Не можна не відзначити їх тісний взаємозв'язок, хоча і характерних, притаманних лише конкретному напрямку особливостей теж набереться чимало. У чому ж відмінність бароко і класицизму і як при погляді на картину або будівля визначити, до якого ж стилю вони належать?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бароко - художній стиль, що зародився в Італії і поширений в європейському мистецтві до середини XVIII століття.

натисніть на картинку для увеліченіяБарокко

Класицизм - художній стиль, характерний для мистецтва Європи і особливо яскраво проявився в другій половині XVIII століття.

натисніть на картинку для увеліченіяКлассіцізм до змісту ↑

Порівняння

Бароко і класицизм - напрямки-антагоністи, хоча у них є і чимало спільних рис, адже формувалися вони в одну епоху.

Характерні риси стилю Бароко Класицизм
Загальні

Покликаний продемонструвати розкіш і багатство. Підвищена емоційність. Динамізм. Сутність життя - в русі і в боротьбі мінливих стихій. Ірраціоналізм, містика, експресія.Підкреслена театральність, декоративність, екзальтація. Втілення кращих зразків античності. Спокій і витонченість. Ясність і лаконічність. Шляхетна простота. Прагнення до ідеальності. Раціоналізм. Дотримання принципів порядку, однаковості, узгодженості.
В архітектурі Вишуканість і складність форм. Парадність і пихатість. Популярність просторових ілюзій, які деформують пропорції будівлі. Гігантські розміри. Гра світла і тіні. Відчуття величі. Чітке планування, масштабність і строгість форм. Рівновага частин, гармонійність пропорцій. Регулярність планування. Функціональність, впорядкованість.
В інтер'єрі Пишність, велич, соковитість, просторовий розмах. Переважання вигнутих ліній, лакування. Велика кількість декору і інкрустацій. Багатство обробки (золото, мармур, мозаїка, кістка). Витончений витіюватий орнамент.

Меблі дуже масивна і складна за формою, рясніє прикрасами.

Чіткі геометричні форми. Стриманість в декорі. Використання в обробці дорогих матеріалів, але без надмірностей. Простота ліній, гармонійність поєднання кольорів. Орнамент з античними мотивами, строгий і геометричний.

Максимальна функціональність і конструктивність меблів.

В мистецтві Динамізм композицій. Інтерес до тріумфів, екстатичним проявам натури. Грандіозність, драматичне напруження. Урівноважена композиція, логічне розгортання сюжетної лінії. Відсутність прояви яскравих емоцій.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бароко відрізняється буйством і динамічністю форм. Для класицизму характерні стрункість і рівновагу всіх деталей.
  2. Бароко ставить на чільне місце розкіш, пишність, блиск, пихатість, багатство обробки.Класицизм цінує стриманість і простоту ліній, декор використовується дуже акуратно.
  3. В бароко використовуються просторові ілюзії, що спотворюють пропорції і надають масштабність. Класицизм грунтується на гармонійності пропорцій, що беруть початок в античній традиції.