Різниця між android і Windows

Різниця між Android і Windows

Порівняння двох операційних систем - справа невдячна: завжди знайдуться шанувальники і однієї, і іншої, які завзято відстоюють переваги і вказують на недоліки конкурента. Android і сімейство мобільних систем Windows не виняток, проте при виборі мобільного пристрою при рівних ціною і технічних характеристиках встановлена ​​операційна система може стати одним з найважливіших критеріїв. Варто уточнити, що порівнювати користувачеві сьогодні доводиться зазвичай Android і Windows Phone 7/8, а вибір між мобільного Android і будь-який інший лінійкою Windows (для ПК, наприклад) занадто екзотичний, якщо взагалі можливий.

Android - мобільна операційна система, призначена для управління портативними електронними пристроями, заснована на ядрі Linux. Сьогодні розробляється і підтримується корпорацією Google.

Windows Phone - мобільна операційна система, створена Microsoft в якості наступника WinMobile для смартфонів і комунікаторів. На сьогоднішній день складає конкуренцію Android, виробники першого ешелону випускають мобільні рішення під цю платформу нарівні зі згаданою.

Отже, чим відрізняються один від одного ці мобільні системи? В першу чергу варто говорити про відкрите вихідному коді ОС Android. Це означає, що будь-який користувач має право і можливість доопрацювати систему, внести зміни, встановити оптимальний для себе варіант.Займаються цим, звичайно, не всі, проте у вільному доступі можна знайти безліч версій збірок системи, прошивок і патчів для неї, які легко встановлюються на пристрій. Системи Windows не допускають втручання, тому вони набагато менш гнучкі.

Ще одна істотна і важлива для кінцевого користувача відмінність - багатозадачність. Сучасний смартфон, наприклад, обов'язково дає можливість користуватися кількома додатками одночасно, дозволяючи не переривати роботу в одному для роботи іншого. Це реалізовано по-різному. Якщо Android не звертає уваги на запущені і висять у фоні додатки, то Windows Phone їх вивантажить без участі користувача через короткий час неактивності. З іншого боку, додатки в тлі на Android завантажують оперативну пам'ять і викликають пригальмовування системи і підвищення енергоспоживання, так що доводиться користувачеві завершувати їх роботу вручну. А Windows не дає тим додаткам, які і повинні працювати в фоні (мессенджерам, наприклад), залишатися активними при роботі з іншими.

Саме забіваемость оперативної пам'яті Android призводить до підвищення системних вимог. Слабкий процесор і недостатній обсяг ОЗУ перетворюють андроїд-пристрій в чемпіона по гальмах, тоді як ті ж технічні характеристики під Windows Phone ніяк не позначаться на швидкодії. Однак операційні системи від Microsoft примхливі і пред'являють вимоги до апаратної частини, наприклад, працюють тільки на платформі з певним сімейством процесорів. Що, відповідно, підвищує і вартість пристроїв.

Для користувача найчастіше принципово, чи зможе він встановити на свій новий апарат якісь потрібні програми, злих пташок, улюблений плеєр.У випадку з Android ніяких проблем немає: величезна кількість додатків платних і безкоштовних в Google Play Market, а також можливість установки з файлової системи роблять систему майже універсальною. Для платформи Windows додатків створено менше і встановити продукт, розроблений третьою неможливо. Тут же варто згадати і відкритість файлової системи Android: використовувати пристрій для зберігання даних можна з легкістю, так само як і підключати до ПК без застосування спеціального софту.

Налаштувати під себе інтерфейс повністю можна тільки на Android за допомогою використання програмних продуктів. WinPhone в цьому відношенні не відрізняється гнучкістю. Інтерфейс робочого столу Android можна доповнити віджетами, а WinPhone обмежується "живими плитами".

Флеш. Тут все просто: Android флеш підтримує, WinPhone - немає. Андроїд взагалі, завдяки Google, краще адаптований для роботи в інтернеті, а можливість переглядати відео і слухати музику в браузері - хороший бонус для власника. А повна інтеграція з сервісами Google в Android істотно полегшує життя тим, хто звик ними користуватися постійно.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Android повністю настроюється і допускає призначену для користувача доопрацювання система.
  2. Android дає повну багатозадачність, Windows - обмежену.
  3. Android споживає більше енергії і вимагає максимально можливого обсягу вільної оперативної пам'яті.
  4. Windows вимогливий до апаратної частини пристрою.
  5. Windows не допускає установку сторонніх додатків.
  6. Android підтримує технологію флеш і краще адаптований до інтернет-серфінгу.