Різниця між амперметром і вольтметром

Різниця між амперметром і вольтметром

Електричний струм має різними характеристиками, для вимірювання яких використовуються відповідні прилади. Поговоримо детальніше про ці пристрої, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється амперметр від вольтметра.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Амперметром називають прилад, що дозволяє зафіксувати параметри сили струму.

Амперметр

Вольтметр - пристрій для отримання показників напруги струму.

Вольтметр

Вольтметр до змісту ↑

Порівняння

Отже, кожен вид устаткування призначений для проведення конкретних вимірювальних дій. Причому за назвами пристроїв зрозуміло, які саме характеристики струму вони фіксують: в амперах виражається його сила, в вольтах - напруга. Треба сказати, обидва прилади (якщо розглядати їх стрілочні варіанти) використовують в роботі один і той же принцип. Показання на табло з'являються при взаємодії електричного поля і створеного магнітного поля.

Але є і деталі, складові відміну амперметра від вольтметра. Вони пов'язані з тим внутрішнім опором, яке є в кожному випадку. У амперметра воно є гранично низьким. Для забезпечення цієї умови передбачений резистор, щодо такого приладу званий "шунтом". Зазначений елемент влаштований так, що забирає на себе навантаження від електрики, забезпечуючи найбільш точне вимірювання амперметром сили струму.

У вольтметра, навпаки, внутрішній опір, за яке відповідає резистор, максимально підвищено, що необхідно для вимірів напруги без суттєвого викривлення дійсних значень.

Ще одна відповідь на питання, в чому різниця між амперметром і вольтметром, можна отримати, розглянувши спосіб підключення того й іншого пристрою до електричного кола. Так, амперметр працює при послідовному під'єднанні. Причому не слід допускати прямого контакту подібного обладнання з джерелом живлення або висновками струму. Результатом цього стає ураження електричним струмом чи поломка вимірювального пристосування.

У випадку з вольтметром описаний контакт допустимо. Приладу цього типу в електротехніці відповідає паралельний спосіб підключення до ділянки кола, заданої для здійснення вимірювальних операцій.

до змісту ↑

Таблиця

Амперметр Вольтметр
Фіксує силу струму Вимірює напругу
Мінімальна внутрішній опір Висока внутрішній опір
Підключається послідовним способом під'єднується паралельно ланцюга
Неприпустимий контакт з джерелом живлення Може підключатися безпосередньо до джерела струму