Різниця між алюмінієм і міддю

Різниця між алюмінієм і міддю

Чим відрізняється алюміній від міді? Простіше сказати, що у них спільного. А загального тільки те, що обидва ці хімічні елементи є металами (з усіма властивими металів властивостями) і хорошими провідниками. За іншими параметрами - щільності, вартості, поширенню в природі і "стажу" використання людиною - у них більше відмінностей.

Зміст статті

  • Історія відкриття
  • Порівняння
  • Таблиця

Історія відкриття

Мідь - один з перших металів, які людство навчилося добувати і експлуатувати; на думку археологів, приблизно одночасно з міддю люди стали використовувати золото. Справа в тому, що обидва ці металу зустрічаються в природі в самородному вигляді, і шматку міді для застосування його в якості знаряддя праці або зброї треба було просто надати після нагрівання потрібну форму. Це сталося, швидше за все, 6-7 тисяч років тому. Поступово люди навчилися виплавляти метал з руди, і шлак, що свідчить про наявність мідної металургії, знаходять при розкопках стародавнього поселення Чатал-Хююк в Туреччині. Спочатку робили зброю і сільськогосподарський реманент з чистого металу, але з часом люди виявили, що в поєднанні з оловом з міді виходить куди більш міцна бронза.

Відмінність алюмінію від міді в тому, що дата його першого отримання чітко зафіксована в історії.Це сталося в 1825 році в Данії і "батьком" алюмінію став хімік Ганс Ерстед. Алюміній в природі в самородному вигляді не зустрічається, а при взаємодії з киснем утворює стійке з'єднання, тому його виробництво спочатку було справою дуже дорогим. Перший алюміній коштував дорожче золота, а великому російському хіміку Дмитру Менделєєву в знак визнання його заслуг перед людством в 1889 році британці подарували ваги саме з золота і алюмінію.

до змісту ↑

Порівняння

Електропровідність міді в півтора рази вище, ніж у алюмінію, але при цьому щільність алюмінію в 3, 3 рази менше, ніж у міді. Про ціну і говорити не доводиться - після освоєння промислової технології виробництва алюмінію його вартість дуже сильно впала і зараз вона значно менше, ніж у міді. Ці обставини і зумовили використання алюмінію для випуску багатожильних проводів і кабелів. Зверніть увагу, коли побачите ЛЕП високої напруги: всі дроти виконані саме з алюмінію. Так і дешевше, і навантаження на опори набагато нижче. Ну а що електропровідність менше - з цим доводиться миритися.

Використовується мідь і для виробництва бронзи. У давнину з неї виготовляли холодну зброю і знаряддя праці, поки не була освоєна виплавка заліза. Але і пізніше з бронзи лили гармати, причому це тривало досить довго, аж до 19 століття. З бронзи відлили Цар-гармата і Цар-дзвін. Крім цього, мідь завдяки високій корозійної стійкості знайшла застосування при виготовленні труб для транспортування різних рідин і газів, а також в деяких інших галузях промисловості.

Алюміній називають "крилатим металом". Ця назва говорить про другий масштабної області його застосування (після електротехнічної).При з'єднанні алюмінію (95, 6%) і міді (4, 4%) отримують сплав, який називається дюралюміній, або дюраль. Володіючи щільністю, близькою до щільності алюмінію, він має значно більше високі характеристики, тому широко використовується для виробництва літаків.

до змісту ↑

Таблиця

У чому різниця між алюмінієм і міддю, видно з наведеної нижче таблиці.

Мідь Алюміній
"Стаж" використання людиною 6-7 тисяч років З 1825
Основні області застосування Електротехніка, виробництво якісних труб, деякі інші галузі промисловості < Електротехніка, авіабудування, створення легких несучих конструкцій (сплави), харчова промисловість, інші галузі Щільність
8, 92 г / см 3 2, 6989 г / см 3 < Електропровідність (при 20 ° С) 59500000 см / м
38 млн см / м Температура плавлення +1356 ° С
+660 ° С