Різниця між 2d і 3D

Різниця між 2D і 3D

На хвилі популярності форматів 3D, демонстрації відео з таким ефектом і реклами телевізорів, моніторів і проекторів, які обіцяють "ефект присутності", багато людей губляться в фантастичних кадрах, що переносять глядача безпосередньо на сцену. А між тим 3D графіка - продукт далеко не новий, який використовується багато років не тільки і не стільки в кінематографі, скільки в поліграфії. Подання більшості про 3D обмежується різнокольоровими окулярами в кінотеатрі, а про 2D рідко хто може сказати взагалі щось певне.

Тим часом, 2D , або двовимірна графіка - розділ комп'ютерної графіки, що працює із зображенням, який формується в двох вимірах, що володіє тільки двома параметрами - шириною і висотою. 2D ще називається зображенням плоским.

ЗD , або тривимірна графіка - розділ комп'ютерної графіки, об'єктом якого є зображення, що формується в трьох вимірах, до параметрів якого додана глибина. Простіше кажучи, 3D - це об'ємне зображення.

3D дозволяє оцінити розміри об'єкта і відстань до нього завдяки здатності нашого зору сприймати перспективу. 2D ж реалістичному сприйняттю картинки зобов'язане особливості нашого мозку: очі зчитують плоске зображення, а мозок домальовує уявлення в тривимірному форматі.Тому ми здатні оцінити, який з предметів на екрані або фотографії далі, який ближче, який розташований під кутом до глядача, оцінити ракурси.

3D графіка на асфальті

В основі сприйняття 3D-зображення лежить наше стереоскопічний зір. У людини два очі, кожен з яких бачить предмет у певному ракурсі. Для мозку два зображення предмета зливаються в один, об'ємний. Цей принцип реалізований в процесі створення і відтворення 3D-фільмів: демонструються два кадри, зняті двома камерами з різних точок. Стереоскопічні окуляри, які видаються глядачам в кінотеатрі (або використовуються вдома) зводять два зображення в одне об'ємне.

3D-графіку ми здатні сприймати і без додаткових пристосувань, якщо мова йде про комп'ютерну промальовуванні, наприклад, в іграх. Потужні графічні процесори, здатні до обробки великої кількості даних, дають можливість правильного відображення предмета в трьох вимірах, з урахуванням відображення перспективи.

2D-графіка поступилася позиції в комп'ютерних іграх і кінематографі, надавши 3D реалізовувати спецефекти, які можна назвати в загальному "ефектом присутності". Правда, найчастіше їх значення сильно перебільшується: до повного занурення у віртуальну реальність (або перетину штучної реальності і справжньої) ще поки далеко. 2D сьогодні реалізується на невеликих екранах мобільних пристроїв, які в силу обмеженості апаратних ресурсів не можуть відтворювати тривимірні зображення. Також 2D має переваги перед 3D в плані відображення текстів на екранах, кількості інформації і раціонального використання поверхні матриць.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. 2D створює зображення двовимірне, 3D - тривимірне.
  2. 3D використовується там, де віддається перевага спецефектів на шкоду інформативності та кількості інформації.
  3. Відтворення і сприйняття 3D в сучасній реалізації вимагає спеціальних технологій.
  4. 2D-графіка легко відтворюється на малопотужних пристроях і слабких системах.