Підсумки року: 10 досягнень науки і 10 новинок техніки 2016

2016 рік був багатий на гучні наукові відкриття і видовищні технічні досягнення. Відкриття широко висвітлюються в ЗМІ, а найбільш цікаві новинки гаджетів були продемонстровані на виставці Consumer Electronics Show (CES). Ось уже 50 років вона є стартовим майданчиком для інновацій і hi-end технологій.

Настав грудень і прийшов час підвести найцікавіші підсумки 2016 року в науці і техніці .

Зміст:

 • Топ-10 найгучніших досягнень науки 2016 року
  • 10. Багатоклітинна життя - результат генетичної мутації
  • 9. Нове просте число
  • 8. Дев'ята планета
  • 7. Вічне зберігання даних
  • 6. Спорідненість слепоглазкі і чотирилапих хребетних
  • 5. Вертикальна посадка космічної ракети
  • 4. Кібернетичний імплантат
  • 3. Стовбурові клітини допоможуть людям після інсульту
  • 2. Камені з вуглекислого газу
  • 1. Ще одна Місяць
 • Список незвичайних новинок гаджетів 2016 роки (CES)
  • 10. Смарт-годинник Casio WSD-F10
  • 9. Сферичний дрон
  • 8. 3D-принтер Arke
  • 7. Пристрій доповненої реальності від Garmin
  • 6. Дрон- "орігамі"
  • 5. Шолом віртуальної реальності від HTC
  • 4. Супертонкий OLED-телевізор LG SIGNATURE G6V
  • 3. Гриль на сонячній енергії
  • 2. Пасажирський дрон EHang 184
  • 1. Гнучкий екран для смартфона від LG Display

Топ-10 найгучніших досягнень науки 2016 року

10. Багатоклітинна життя - результат генетичної мутації

Молекула GK-PID дозволяє клітинам ділитися, уникаючи злоякісних утворень.При цьому древній ген, аналог GK-PID, був ферментом-будівельником, необхідним для створення ДНК. Вчені припустили, що в якомусь із стародавніх одноклітинних організмів 800 млн. Років назад був продубльований ген GK, одна з копій якого потім мутувала. Це і викликало появу молекули GK-PID, яка дозволяла клітинам правильно ділитися. Так з'явилися багатоклітинні організми,

9. Нове просте число

Їм стало 2 ^ 74, 207, 281 - 1. Відкриття корисно для задач криптографії, де використовуються як дуже складні, так і прості числа Мерсенна (всього їх виявлено 49).

8. Дев'ята планета

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту надали докази того, що в Сонячній системі є дев'ята планета. Її орбітальний період становить 15 000 років. Однак через її колосальної орбіти побачити цю планету не вдалося жодному астроному.

7. Вічне зберігання даних

Цей винахід 2016 року стало можливим завдяки наноструктурних склу, на яке за допомогою надшвидкісних коротких і лазерних імпульсів записується інформація. Скляний диск вміщує до 360 ТБ даних і витримує нагрівання до тисячі градусів.

6. Спорідненість слепоглазкі і чотирилапих хребетних

У риби під назвою тайванська слепоглазка, яка здатна повзати по стінах, виявлені схожі з амфібіями або рептиліями анатомічні здібності. Це відкриття дозволить біологам краще вивчити, як проходив процес перетворення доісторичних риб в наземні чотириногі.

5. Вертикальна посадка космічної ракети

Зазвичай відпрацьовані ступені ракети або падають в океан, або згорають в атмосфері. Тепер їх можна буде використовувати для наступних проектів.Процес запуску істотно прискориться і здешевити, а час між запусками зменшиться.

4. Кібернетичний імплантат

Спеціальний чіп, імплантований в мозок повністю паралізованої людини, повернув йому здатність рухати пальцями. Він посилає сигнали на рукавичку, надіти на руку піддослідного, а в ній знаходяться електричні дроти, що стимулюють певні м'язи і змушують пальці ворушитися.

3. Стовбурові клітини допоможуть людям після інсульту

Вчені зі Стенфордської університетської школи медицини робили ін'єкції людських стовбурових клітин в мозок 18 добровольців, які перенесли інсульт. У всіх випробовуваних було відзначено поліпшення мобільності і загального самопочуття.

2. Камені з вуглекислого газу

Ісландські вчені закачали вуглекислий газ в в вулканічну породу. Завдяки цьому процес перетворення базальту в карбонатні мінерали (згодом стають вапняком) зайняв лише 2 роки, замість сотень і тисяч років. Дане відкриття дозволить зберігати вуглекислий газ під землею або використовувати його для будівельних потреб без вивільнення в атмосферу.

1. Ще одна Місяць

Агентство NASA виявило астероїд, який був захоплений гравітацією Землі. Тепер він знаходиться на її орбіті, фактично будучи другим природним супутником планети.

Список незвичайних новинок гаджетів 2016 роки (CES)

10. Смарт-годинник Casio WSD-F10

Цей вологозахищений і дуже міцний гаджет працює на глибині до 50 метрів. "Мозком" годинника є ОС Android Wear. Смарт годинник може синхронізуватися з пристроями з ОС Android і iOS.

9. Сферичний дрон

Лопаті дрона можуть поранити власника або сторонніх людей. Щоб розібратися з цією проблемою компанія FLEYE створила дрон зі сферичним дизайном.Його лопаті приховані, а значить абсолютно безпечні.

8. 3D-принтер Arke

Компанія Mcor представила настільний пристрій, що дозволяє друкувати кольорові моделі в форматі 3D з використанням звичайного офісного паперу. Дозвіл друку складає 4800х2400DPI.

7. Пристрій доповненої реальності від Garmin

Varia Vision - спеціальний дисплей для велосипедистів, що розміщується на сонцезахисних окулярах. Він не тільки інформує про частоту пульсу і тиску, а й допомагає скласти оптимальний маршрут.

6. Дрон- "орігамі"

Паперова новинка від POWERUP управляється через Wi-Fi і може бути оснащена шоломом доповненої реальності.

5. Шолом віртуальної реальності від HTC

Шолом HTC Vive Pre дозволяє фізично переміщатися навколо об'єктів у віртуальному просторі. У пристрої заявлені: поліпшена яскравість дисплея з більшою деталізацією і вбудована камера, що дозволяє гаджету працювати в режимі доповненої реальності.

4. Супертонкий OLED-телевізор LG SIGNATURE G6V

Інженери компанії LG інтегрували OLED-екран 65-дюймової моделі телевізора в скло товщиною 2, 57 мм. Завдяки заявленої глибині кольору в 10 біт телевізор може демонструвати фантастично барвисте зображення.

3. Гриль на сонячній енергії

У гриля GoSun унікальний дизайн, який направляє сонячне світло в сторону циліндра, здатного нагріватися до 290 градусів за 10 або 20 хвилин (залежить від моделі).

2. Пасажирський дрон EHang 184

Стильна новинка техніки 2016 роки зможе нести один пасажира протягом 23 хвилин зі швидкістю 100 км / год. Місце призначення вказується на планшеті.

1. Гнучкий екран для смартфона від LG Display

На першій позиції топ-10 знаходиться прототип 18-дюймового екрану, здатного згортатися подібно аркушу паперу.Цей тип футуристичного дисплея є перспективним для використання в смартфонах, телевізорах і планшетах.