Підсумки 2014 року в науці і техніці (Топ-10)

Минулий рік залишив нам безліч інновацій, наукових відкриттів, тенденцій, трендів і векторів розвитку. Підсумки 2014 року в науці і техніці ми включили в сьогоднішній Топ-10.

Розумні речі, доставка піци безпілотником, електронні гаманці та багато іншого в огляді, складеному за матеріалами ресурсу Компьютерра.

Зміст:

  • 10. Догляд персонального комп'ютера
  • 9. Китайські смартфони
  • 8. Нові операційні системи
  • 7. Захист анонімності
  • 6. Електронні гроші
  • 5. Глобальний Інтернет
  • 4. Біоніка
  • 3. Носяться пристрої
  • 2. Дронь
  • 1. Інтернет речей

10. Догляд персонального комп'ютера

Мобільні пристрої як ніколи тіснять стаціонарні комп'ютери. Традиційний ПК йде в минуле, не витримуючи конкуренції з планшетами, ноутбуками і смартфонами. Природно, що тренд позначився і на ринку програмного забезпечення, де все менше новинок для стаціонарних ПК, і все більше мобільних додатків.

9. Китайські смартфони

За обсягами продажів продукція китайських брендів все ближче підбирається до Apple, Samsung і HTC. На російському ринку підвищення курсу валют грає китайцям тільки на руку - попит на преміальні бренди все сильніше падає, а продажі бюджетних смартфонів з Піднебесної - ростуть.

8. Нові операційні системи

Ні Apple, ні Microsoft, ні Google в останніх версіях своїх не видали нічого особливо нового і революційного. Трендом 2014 року став стабільність і прихильність перевіреним принципам роботи.

7. Захист анонімності

Захист персональних даних стала справжньою манією серед інтернет-користувачів. Одкровення Едварда Сноудена, а потім і ряд інших викриттів не пройшли безслідно. Люди масово розкуповують "суперзахищеній" смартфони, регулярно змінюють паролі і т. Д.

6. Електронні гроші

В США підрахували, що кожна двадцята покупка в період різдвяних розпродажів була оплачена за допомогою електронних платіжних систем Google Wallet і Apple Pay. Активно розвивається і ринок криптовалюта. У Bitcoin восени 2014 роки з'явився сильний конкурент - Ripple.

5. Глобальний Інтернет

Інтернет в минулому році відзначив свій 40-річний ювілей. І незважаючи на скандали з витоком даних і глобальної стеженням, всесвітня мережа все міцніше входить в життя кожного з нас. Приватні компанії отримали право реєструвати доменні зони, а пошукові гіганти прогнозують залучення в мережу декількох мільярдів нових користувачів в найближчі роки.

4. Біоніка

Гнучка електроніка стала відкриттям 2014 року в медицині. Так, контактні лінзи від Google дозволяють хворим на діабет безперервно контролювати рівень цукру. Також завдяки біоніці вченим вдалося зменшити громіздке медичне обладнання, наприклад, створити апарат для діалізу вагою всього 5 кг.

3. Носяться пристрої

Починалося все минулої весни з очок доповненої реальності. А потім світ дізнався про шолом Oculus Rift. Сучасні гаджетомани набувають "розумні" годинник, фітнес-трекери і ювелірні вироби з електронним обладнанням.

2. Дронь

Мініатюрні безпілотники використовуються в DHL, Google, Facebook і навіть в російській мережі "Додо Піца" для доставки замовлень. Окремий напрямок роботи для дронів - це служби порятунку.На жаль, разом з кількістю безпілотників збільшилася і кількість аварій з їх участю.

1. Інтернет речей

Так званий Internet of Things завойовує все більше прихильників. Кількість користувачів "Інтернету речей" виросло за рік на 25%. Нас вже не дивують "розумні" телевізори Full HD, холодильники, пилососи, годинник та інші гаджети, керовані через всесвітню мережу. Вчені прогнозують, що через 5 років до "Інтернету речей" будуть підключені 25 мільярдів пристроїв.