Рейтинг регіонів Росії за якістю (рівню) життя

Щорічно РІА "Рейтинг" ранжирує регіони Російської Федерації на основі 61 показника. У числі факторів і рівень доходів населення, і економічний розвиток, і забезпеченість різними видами послуг. З 83 регіонів на останніх місцях опинилися республіки Тува, Калмикія і Алтай.

Сьогодні ми пропонуємо першу десятку, очолила рейтинг регіонів РФ за якістю життя .

Зміст:

  • 10. Свердловська область
  • 9. Нижегородська область
  • 8. Тюменська область
  • 7. Воронежская область
  • 6. Бєлгородська область
  • 5. Краснодарський край
  • 4. Республіка Татарстан
  • 3. Московська область
  • 2. м.Санкт-Петербург
  • 1. м Москва

10. Свердловська область

У торішньому рейтингу регіон не увійшов до першої десятки. Але за рік в області на 15% зросли обсяги на обробних виробництвах, на 3, 9% в харчовій промисловості, а також на 2, 4% - у видобутку корисних копалин. А кількість введених в експлуатацію житлових квадратних метрів майже в 1, 8 рази перевищує рівень минулого року.

9. Нижегородська область

Регіон поліпшив свою позицію в рейтингу за минулий 2014 рік на один рядок. Область - один з найбільших суб'єктів центральної Росії по площі. Середньодушові доходи жителів області в 2014 році перевищили середній для країни показник на 2%.

8. Тюменська область

В рейтингу Тюменська область піднялася за минулий рік на один рядок вгору.З урахуванням Ямало-Ненецького та Ханти-Мансійського автономних округів регіон є третім за площею в складі Росії. Тюменська область традиційно демонструє високі доходи на душу населення і стабільне зростання видобувних і переробних виробництв.

7. Воронежская область

Регіон традиційно відноситься до стабільних і сприятливих для проживання, як з точки зору рівня заощаджень, так і з боку екології та безпеки. Так, в 2014 році в області відзначено зниження рівня соціально-значущих захворювань, зафіксовано зростання народжуваності.

6. Бєлгородська область

Регіон входить в п'ятірку найбільш екологічно сприятливих для життя. У сукупності зі стабільною економічною ситуацією Білгородська область пропонує гідний рівень життя.

5. Краснодарський край

В поточному році в регіоні зафіксовано зростання житлового будівництва, збільшення середніх доходів населення, поліпшення якості медичного обслуговування. Потужний поштовх розвитку регіону дала сочинська Олімпіада.

4. Республіка Татарстан

Практично за всіма економічними і соціальними показниками регіон демонструє результати вищі за середні по країні. Експерти відзначають високий рівень систем освіти та охорони здоров'я, а також забезпеченість жителів Татарстану усіма видами послуг.

3. Московська область

Регіон традиційно замикає трійку лідерів рейтингу рівня життя . В області активно вводяться в експлуатацію нові школи, дитячі сади, а також інші соціальні об'єкти. У регіоні діють програми адресної підтримки підприємництво, що позитивно позначається на зайнятості та доходів населення.

2.м.Санкт-Петербург

В Північній столиці за рік зафіксовано зростання обробних виробництв, будівництва, транспортних послуг і зв'язку. Доходи населення Пітера виросли за минулий рік на 4%. Виріс і обсяг інвестицій в капітал організацій.

1. м Москва

Рівень життя в Москві традиційно залишається на високому рівні. Жителям столиці доступніші передові освітні та медичні послуги, подорожі, широкий асортимент товарів. І це при більш високі доходи москвичів в подушного розрахунку.