Рейтинг власників компаній-лідерів за кількістю виграних державних замовлень

Все державні замовлення розміщуються на порталі Zakupki. gov. ru. Дані з цього ресурсу були проаналізовані аналітиками видання Forbes. В результаті був складений рейтинг "Королі держзамовлення", до якого увійшли власники компаній-лідерів за кількістю виграних державних підрядів .

За право виконати багатомільйонний контракт розгортається неабияка боротьба, тому не дивно, що в числі лідерів виявилися гравці, відомі своєю діловою хваткою.

Зміст:

  • 10. Зіяудін Магомедов (30 мільярдів рублів)
  • 9. Олександр Карманов (30 мільярдів рублів)
  • 8. Іван Шабалов (31, 2 мільярди рублів)
  • 7. Борис Ротенберг (33 мільярди рублів)
  • 6. Зіяд Манасір (35 мільярдів рублів)
  • 5. Віктор Перевалов і Валерій Абрамов (70 мільярдів рублів)
  • 4. Євген Сур і Володимир Костильов (80 мільярдів рублів)
  • 3. Геннадій Тимченко (41 мільярд рублів)
  • 2. Сергій Грицай (51, 8 мільярда рублів)
  • 1. Аркадій Ротенберг (184 мільярди рублів)

10. Зіяудін Магомедов (30 мільярдів рублів)

Група компаній "Сума", що належить Магомедова, регулярно входить в рейтинг "королів держзамовлення". Однак в 2013 році результати роботи виявилися набагато гірше, ніж раніше. Можливо, тому, що критики з боку президента Путіна піддалася робота двоюрідного брата Магомедова А. Билалова - віце-президента Олімпійського комітету.

9. Олександр Карманов (30 мільярдів рублів)

Колишній спортсмен-дзюдоїст є єдиним власником компаній "Краснодарбудтрансгаз" і "Євразійський трубопровідний консорціум". Головними замовниками для Карманова стали "АК Транснефть" і ТОВ "Газпром комплектація".

8. Іван Шабалов (31, 2 мільярди рублів)

Шабалов є єдиним власником компанії-підрядника "Трубні інноваційні технології". Всі великі державні замовлення, виграні Шабалова, пов'язані з постачанням труб для ВАТ "Газпром".

7. Борис Ротенберг (33 мільярди рублів)

Брат Бориса Аркадій Ротенберг очолив рейтинг "королів держзамовлення". Але т. До. Частка Бориса в компаніях-підрядників трохи нижче, він виявився лише на 7-му рядку десятки. У числі замовників, контракти яких принесли Ротенбергу мільйони - "Газпром" і "РАО Енергетичні Системи Сходу".

6. Зіяд Манасір (35 мільярдів рублів)

Компанія Манасір "Стройгазконсалтінг" протягом довгих років є найбільшим підрядником ВАТ "Газпром". Однак газова монополія все частіше звертається до послуг інших підрядників, тому, заробивши 35 млрд. За рік, Манасір продав частку в "Стройгазконсалтінг".

5. Віктор Перевалов і Валерій Абрамов (70 мільярдів рублів)

, яка належить бізнесменам компанія "ВАД" - найбільший будівельник дорожньої мережі на Північно-Заході Росії. На частку "ВАД" доводиться практично половина замовлень на ремонт вулиць і доріг Санкт-Петербурга. Також компанія працює в Карелії, Вологодської, а також Архангельської областях.

4. Євген Сур і Володимир Костильов (80 мільярдів рублів)

Бізнесмени є основними власниками УСК "Мост". Найбільшими проектами компанії стали олімпійська дорога Адлер - Альпіка-Сервіс, а також масштабне будівництво моста на о.Російський у Владивостоці.

3. Геннадій Тимченко (41 мільярд рублів)

Настільки значний обсяг держзамовлень склався з контрактів, виграних компаніями "Стройтрансгаз", "Трансойл", АРКС і "СК Міст". Замовниками для компаній Тимченко виступили "Транснефть", "Роснефть", ФГУП "СПЕЦБУДТЕХНОЛОГІЇ".

2. Сергій Грицай (51, 8 мільярда рублів)

Грицаю належить 75% Тресту "Моселектротягстрой". Ще в 2010 році компанія стояла на межі банкрутства, але в 2013 році отримує в роботу 30 контрактів ФГУП "Спецстройінжінірінг" на будівництво різних об'єктів Міноборони (загальна сума - понад 69 млрд. Рублів)

1. Аркадій Ротенберг (184 мільярди рублів)

Ротенбергу належать значні частки в таких компаніях-підрядників як "Стройгазмонтаж", "ПЕК Мосенерго", "Північний Європейський трубний проект", "Мостотрест". Зазначені компанії протягом 2013 року виконували роботи для "Газпрому", "Росавтодору" і "Московського метрополітену".

Фото з сайту Forbes. ru