Як оновити біос?

Як оновити біос?

BIOS - програмне забезпечення, яке містить особливий код, який відповідає за правильну роботу всього обладнання, встановленого в комп'ютер. Він зберігається в спеціальній мікросхемі на материнській платі. При запуску комп'ютера BIOS тестує обладнання, і, якщо проблем не виявлено, управління комп'ютером передається встановленою операційною системою. Як звичайне програмне забезпечення, його також можна оновити. Але процес оновлення БІОС трохи складніше установки програми для Windows. Внаслідок чого при апдейте будьте уважні, так як в разі неправильних дій відновити систему буде вкрай складно. Як оновити BIOS?

Перед тим як почати оновлення, переконайтеся в тому, що це вам дійсно потрібно. Як правило, апдейти БІОСа випускають у випадках, коли потрібно вирішити якусь важливу проблему з материнською платою. Наприклад, при оновленні BIOS на деяких материнках можлива зміна процесора на більш нове покоління.

Безсумнівно, насамперед вам потрібно дізнатися версію BIOS материнської плати. Найлегше розкрутити корпус комп'ютера і подивитися код на платі. Але що робити, якщо у вас ноутбук? Адже розібрати корпус ноута набагато складніше, та й не факт, що, розібравши корпус, ви доберетеся до назви материнської плати і версії БІОС.

Є швидкий і "програмний" спосіб вирішення даної проблеми.Відкрийте рядок "Виконати" сполучення клавіш "Windows" + "R" і введіть команду msinfo32. Підтвердіть команду клавішею Enter.

У вікні "Відомості про систему" знайдіть рядок "Версія BIOS". Зазвичай після назви ноутбука вказана версія. Якщо ж у вас настільний ПК, то в рядку після назви виробника буде вказана версія в арифметичній варіанті. ( "Відомостей"?)

натисніть на картинку для збільшення

Відкрийте сайт виробника вашої материнської плати або ноутбука. Знайдіть ваш пристрій через пошукову форму сайту і виберіть вкладку "Драйвера Програми Програмне забезпечення". У запропонованому списку програм виберіть "BIOS". Наприклад, для вищевказаного ноутбука Asus K53SD є оновлення BIOS версії 2. 08, основною зміною якого є можливість регулювання яскравості в Windows 8.

натисніть на картинку для збільшення

Скачайте апдейт BIOS на свій комп'ютер і розпакуйте архів на робочий стіл .

Програмний процес оновлення БІОС однотипний для всіх комп'ютерів. Розберемо, як оновити BIOS на ноутбуці Asus. Скачайте утиліту Windows BIOS Flash Utility з сайту Asus і запустіть її на комп'ютері.

натисніть на картинку для збільшення

Вкажіть розпакований файл BIOS у вікні програми і натисніть "ОК".

Після перевірки цілісності файлу вам залишиться натиснути на кнопку "Flash", і BIOS автоматично оновиться до версії, яку ви завантажили і вказали.

Таким же способом прошиваються Біосил і інших ноутбуків і материнських плат. У кожного виробника материнської плати існує спеціальна утиліта для оновлення. Апнуть версію BIOS можна як в Windows-середовищі, так і під DOS.

Оновити БІОС на комп'ютері під DOS трохи складніше, тому що вам для початку потрібно буде зробити системну флешку, зберегти на неї спеціальну утиліту і файл BIOS.Після чого потрібно буде завантажитися з флешки і почати оновлення. Даний спосіб апдейта рекомендується тільки досвідченим користувачам.

Швидше за все, після прочитання цієї статті ви отримали відповідь на питання, як оновити БІОС. Якщо ж ви ще сумніваєтеся в тому, що зможете самостійно оновити версію BIOS, рекомендуємо подивитися наступний відеоролик: