Як пофарбувати кросівки?

Як пофарбувати кросівки?

Як не сумно це усвідомлювати, але з часом будь-яке взуття приходить в непридатність. А якщо все-таки годиться для шкарпетки, то її зовнішній вигляд викликає ностальгію на той час, коли її тільки придбали. Особливо це стосується такої зручної і всіма улюбленої взуття, як кросівки. А буває таке, що купити нову пару не представляється можливим або на даний момент немає в продажу настільки ж якісного товару. З цієї причини багатьох цікавить, як пофарбувати кросівки, щоб стара річ виглядала, немов тільки що куплена. І чи піддається взагалі взуття перефарбування.

Так, це завдання здійсненне. Можна звернутися в будь-яку взуттєву майстерню, де за певну плату підберуть фарбу бажаного кольору в залежності від типу матеріалу. Але чи варто переплачувати, якщо при наявності широкого асортименту фарбувальних засобів для взуття цілком реально обійтися своїми силами. Для початку потрібно зрозуміти, з чого виготовлено виріб, і визначитися з фронтом робіт.

Зміст статті

  • Підготовка взуття
  • Вибір фарби
  • Фарбування кросівок зі шкіри та шкірозамінника
  • Фарбування кросівок з нубуку
  • Фарбування підошви

Підготовка взуття

Кросівки слід ретельно відмити від пилу, зачистити від бруду, видалити залишки взуттєвого крему і воску. Потім треба знежирити всю поверхню або окремі ділянки, що підлягають реставрації. Справитися з цими процедурами якісно і швидко допоможуть спеціальні очисники, але можна використовувати і підручні матеріали.Наприклад, розчин з господарського мила з додаванням нашатирного спирту замінить магазинне засіб. Взуття потрібно добре просушити природним способом, уникаючи електронагрівальних приладів.

до змісту ↑

Вибір фарби

Чим можна пофарбувати кросівки, залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. У будь-якому випадку вибирається барвник засіб, спеціально призначене для взуття. Це фарба на водній або акрилової основі або спреї. Також існують порошки, з яких барвник готується самостійно. Вибір виробника - на розсуд господаря кросівок, якість взуття постраждати не повинно.

до змісту ↑

Фарбування кросівок зі шкіри та шкірозамінника

Вироби з подібних матеріалів фарбуються легко, оскільки поверхня їх гладка, фарба розподіляється рівномірно, і в результаті все виглядає дуже акуратно. Який фарбою пофарбувати кросівки - кожен вирішує для себе сам. Фарба для шкіряних виробів продається у вигляді крему або рідини. Для отримання ідеального результату рекомендується вилити барвник в окрему ємність, що дозволить рівномірно розмішати склад. Основна умова - барвник засіб треба наносити в один прийом, щоб уникнути розлучень. Після висихання, якщо потрібно, процедуру можна повторити.

Багатьох цікавить, ніж пофарбувати білі кросівки. Принцип дії нічим не відрізняється від основного. Тільки підошву варто попередньо заклеїти малярським скотчем (оскільки білий колір важко вимиваємо), а барвник придбати спеціальний, для взуття. Але є любителі експериментів, які навіть користуються фарбою для графіті.

до змісту ↑

Фарбування кросівок з нубуку

Взуття з цього матеріалу завоювала заслужену популярність як легка, міцна, довговічна і зручна в шкарпетці.Тільки догляд за нею приносить більше клопоту, ніж за гладкою шкірою. Кросівки з нубуку якісно можна пофарбувати тільки спреєм. Головне, аерозоль не розпорошувати близько до взуття.

до змісту ↑

Фарбування підошви

Підошва будь-якого взуття найбільш схильна до пошкоджень. У кросівок це зазвичай сама добротна і якісна частина, тільки після закінчення часу дизайн може істотно постраждати. Але і тут немає проблем, треба лише знати, чим пофарбувати підошву кросівок. Так само, як і верхню частину, відреставрувати її можливо повністю (або ж деякі фрагменти). Фарба продається в магазинах в різній колірній гаммі. Численні власники спортивного взуття використовують для фарбування підошви автомобільні аерозольні фарби. Процес фарбування і підготовка аналогічні роботі з верхньою частиною взуття.

Може, хтось має свій рецепт, але в даній статті розглянуті найоптимальніші варіанти, як пофарбувати кросівки.