Як зробити корабель з паперу?

Як зробити корабель з паперу?

Будь-яка людина, навіть дитина, може зробити кораблик. Аркуш паперу, кілька хвилин роботи - і проста виріб готова. Так думають люди, які не знають про існування цілого світу паперових морських моделей, простих і складних, великих і маленьких, стандартних і незвичайних. Різноманітність вражає, і питання, як зробити корабель з паперу, вже не здається таким легким.

Зміст статті

  • Прості моделі
  • Незвичайні моделі

Прості моделі

Для будь-якої вироби з паперу, виконаної в техніці орігамі, важливі гарний папір, симетричність і ретельне проглаживание згинів, точність рухів. Найчастіше використовують аркуші паперу квадратної форми, за винятком декількох моделей.

Кораблик, знайомий всім з дитинства, можна скласти за кілька хвилин. Для вироби підходить будь-який папір прямокутної форми. Наприклад, лист А4 для принтера або креслення, листок із зошита або газети. Яскраво і святково виглядають двостороння кольорова і глянсова різновиди паперу.

Якщо кораблик чекає справжнє плавання, то краще використовувати щільний, але легкий матеріал. Для цього випадку відмінно підходить газета, папір для малювання. Зміцнити виріб можна, обклеївши дно скотчем, обернувши поліетиленом або вставивши один в одного 2 однакових кораблика. Доброю водонепроникністю володіють вироби з плівки, що самоклеїться.Необхідно вирізати прямокутник потрібного розміру і, не знімаючи паперової основи, скласти кораблик. Не варто перевантажувати саморобку або ставити високу щоглу і широкі вітрила: кораблик може втратити стійкість, перевернутися і потонути.

Виріб буде виглядати оригінально, якщо її прикрасити. Головна вимога - декоративні елементи повинні бути легкими і невеликими. Можна намалювати або приклеїти якір, штурвал, пасажирів, ілюмінатори, прапор тощо. Якщо використовуються фігурки, то вони повинні бути маловагими і розміщувати їх слід симетрично.

Схема дій проста.

На відео можна подивитися, як зробити одну з найпростіших, які не плавають, моделей:

Для вироби потрібен аркуш паперу у формі квадрата. Її можна прикрасити важкими і складними елементами, так як вона не призначена для водних випробувань.

до змісту ↑

Незвичайні моделі

Більшість людей вміє збирати 1-2 звичайні моделі і навіть не здогадується, як з паперу зробити корабель, несхожий на інші. Складно перерахувати всі варіанти виробів, але деякі з них заслуговують на окрему увагу.

Яхта

Виготовлення вироби не займе багато часу, а декорування принесе чимало задоволення. Для кораблика необхідний квадратний аркуш паперу, краще спеціальної, призначеної для орігамі. Проста витончена яхта виглядає красиво, але непридатна для плавання по хвилях.

Вітрильник

Вітрильник можна скласти дуже простим способом. Корабель вийде менш витонченим і більш серйозним, ніж яхта. Перед початком складання моделі необхідно провести підготовчу роботу, склавши квадратний аркуш за схемою (малюнки "а" і "б") і ретельно пропрасувати згини.Потім, розгорнувши листок, переходити до справи.

натисніть на картинку для збільшення

Пароплав

Нескладна модель пароплава особливо подобається дітям, тому що стійка на воді і непогано плаває. Кораблик складають з квадратного аркуша.

натисніть на картинку для збільшення

Двощогловий корабель

Техніка орігамі багата різноманітними моделями кораблів. Серед них не тільки прості вироби. Як скласти гарний, але складний, що вимагає при складанні уважності й терпіння корабель, можна подивитися на відео:

Ймовірно, ідеальна модель вийде не відразу, але результат порадує: кораблик вийде як справжній.