Як зробити кавове дерево своїми руками?

Як зробити кавове дерево своїми руками?

Топіарії - це не що інше, як європейські дерева щастя. Це невеликі декоративні композиції, зроблені вручну і прикрашені квітами, горіхами, кавою або просто текстилем. Будучи елементом декору, вони виділяють приємний аромат. У Росії кава з'явилася вперше в 1665 році, коли придворний лікар прописав його царю Олексію Михайловичу як ліки від нежиті і головного болю. Плоди кавового дерева, вони ж ягоди, використовуються в декоративно-прикладному мистецтві. З них і виготовляють ароматні Топіарії. Можна купити готову композицію в магазині, але ціна буде високою. Якщо ж набути навичок того, як зробити кавове дерево своїми руками, то доведеться витратитися тільки на матеріали.

Зміст статті

 • Необхідні для роботи матеріали
 • Порядок виконання роботи

Необхідні для роботи матеріали

На виготовлення кавового дерева піде не так багато часу, а все, що буде потрібно від майстрині, це старанність і акуратність. Матеріалів знадобиться досить багато, але, як уже говорилося, їх вартість порівняно мала.

Щоб робота кипіла в ваших руках, постарайтеся заготовити всі необхідні матеріали та інструменти заздалегідь. Для створення кавового топіарія потрібні:

 1. Дерев'яні гілочки. Вони можуть бути абсолютно довільної форми, все залежить від вашої фантазії.Приємний момент - їх допустимо не купувати, а пошукати в саду або парку.
 2. Мотузка або шпагат. Даний матеріал необхідний для декору горщика та лози. Якщо у вас з цього приводу є альтернативні міркування, то від мотузки можна відмовитися.
 3. Круглі або серцеподібне заготовки. Їх краще придбати вже готовими в спеціалізованих магазинах. Як правило, вони виготовляються з пінопласту. Якщо потрібна кругла форма заготовки, можна взяти за основу пластикові ялинкові кулі. Найпростіший спосіб - зім'яти кілька шарів паперу і щільно обмотати вийшов кому нитками.
 4. Кавові зерна.
 5. Клейовий пістолет з клейовими стрижнями. Якщо придбати такий проблематично, візьміть клей "Момент". Правда, є ризик того, що запах клею "заб'є" кавовий аромат.
 6. Квітковий горщик. Замість нього можна використовувати будь-яку іншу ємність, наприклад пластикову банку з-під майонезу. Вона все одно буде задекорована мотузкою або текстилем.
 7. Шпаклівка або будівельний гіпс. Цей матеріал необхідний для заповнення горщика, щоб топиарий добре тримався.
 8. Шматочки текстилю для декору.

  натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Порядок виконання роботи

Якщо раніше ви ніколи не займалися створенням топіарі, то непогано буде ознайомитися з порядком виконання роботи. Це може бути відео майстер-клас або покрокова інструкція з детальними фотографіями процесу. Головне, щоб всі дії були детально описані або є пояснені. З метою ознайомлення з роботою рекомендується почитати спеціальні книги з прикладного мистецтва. Для зручності сприйняття інформації наведемо кілька фото з уроку по створенню кавового дерева своїми руками.

Спочатку готуємо крону майбутнього дерева. Для цього беремо пінопластовий куля і за допомогою клейового пістолета оклеиваем його кавовими зернами.

натисніть на картинку для збільшення

Щоб на кроні не утворювалися зазори, обклеюємо куля в два шари.

натисніть на картинку для збільшення

Паличку, яка буде імітувати стовбур, обертаємо шматочками текстилю. Це може бути шпагат, мотузка або атласна стрічка.

натисніть на картинку для збільшення

Разводим гіпс і заливаємо його в підготовлений для деревця горщик. Поки суміш не повністю затверділа, потрібно вставити ствол. Після чого залишаємо горщик в спокої до тих пір, поки гіпс повністю не висохне, інакше гілочку може повести.

натисніть на картинку для збільшення

Дно горщика також декорується кавовими зернами в два шари.

натисніть на картинку для збільшення

А сама крона прикрашається за вашим бажанням. Як бачите, нічого складного в процесі виготовлення кавового дерева немає.

натисніть на картинку для збільшення

З таким деревцем аромат улюблених кавових зерен наповнить вашу кухню або будь-яку іншу кімнату. Робіть подарунки собі та своїм близьким частіше, і світ стане красивіше.