Як вибрати ортопедичні устілки

Як вибрати ортопедичні устілки

З року в рік зростає кількість людей, які надають значення догляду за ногами і профілактиці гомілковостопних захворювань. Запобігти розвитку різних патологій допомагає такий незамінний аксесуар, як ортопедичні устілки. Він не тільки рівномірно розподіляє навантаження на стопи, але і має виражену масажним ефектом. Завдяки цьому м'язи ніг відпочивають навіть у процесі ходьби. У даній статті ми розповімо, як вибрати ортопедичні устілки, здатні забезпечити стопі анатомічно правильне положення.

Тип аксесуара

Існує кілька різновидів ортопедичних устілок, на кожній з яких варто зупинитися докладніше.

  • Жорсткі вироби виробляються із застосуванням стали, графіту і спеціальних пластиків. Вони як не можна краще підходять для повних людей вагою понад 100 кг. Такі устілки сприяють рівномірному розподілу навантаження по всій стопі, підтримуючи її склепіння в правильному положенні. Крім того, аксесуари жорсткого типу послаблюють больові відчуття, що викликаються перенапруженням зв'язок.
  • Напівжорсткі устілки виготовляються переважно з гнучкого пластику. Вони суттєво послаблюють напругу м'яких тканин ступень.У такому взутті людина практично не відчуває ударів власних стоп про землю при ходьбі. Напівтверді аксесуари показані людям, що страждають від розтягуванню кісточки або подворачіванія ступні.
  • М'які устілки виробляються на губчастої або спіненої основі. Вони допомагають в боротьбі з мозолями і натоптишів, що виникають на підошовної частини ступні. Крім того, подібні аксесуари широко використовуються для профілактики потертості стопи, за рахунок чого рекомендовані хворим на цукровий діабет.
  • Для виготовлення профілактичних устілок застосовується пробка, шкіра або спінений матеріал. Такі вироби дозволяють уникнути неправильного формування ступні. Вони надійно контролюють стопу, запобігаючи стиснення і ослаблення її склепінь.
  • Дитячі ортопедичні устілки використовуються переважно для профілактики плоскостопості.

Матеріал устілки

Зовнішній шар ортопедичних виробів виготовляється з таких натуральних матеріалів, як шкіра, шерсть, силікон або тканину на бавовняній основі. Для створення внутрішньої частини аксесуарів в більшості випадків застосовується спінений гіпоалергенний латекс. Деякі моделі устілок оснащуються клейовим фіксатором, п'ятковим амортизатором і гелів вставками в місцях, де на стопу виявляється надмірне навантаження.

Натуральна шкіра є найоптимальнішим матеріалом для виробництва ортопедичних устілок. Подібні вироби повністю підлаштовуються під форму ступні в процесі носіння і зберігають такий стан протягом тривалого часу. Підкладка аксесуара і елементи для підтримки стопи виконуються з безпечних синтетичних матеріалів.

Також особливу увагу варто приділити і силіконовим моделям.Завдяки своїй еластичності вони з легкістю підлаштовуються під вигини ступні. Однак поряд з цим вагомим перевагою подібні вироби мають ряд недоліків. До них, перш за все, відносяться ваговитість, низька пружність і недовговічність. При тривалої ходьбі у взутті з такими устілками м'язи ніг починають відчутно втомлюватися.

Рекомендації по вибору ортопедичних устілок

Щоб правильно підібрати устілки, необхідно заздалегідь порадитися з лікарем-ортопедом. Він повинен оцінити стан стоп і еластичність їх склепінь, а також провести обстеження опорно-рухового апарату в цілому. Отримавши рекомендації фахівця, можна сміливо відправлятися за виробом. Вибір лікувальних устілок здійснюється за допомогою декількох методів. Найпростішим, але при цьому менш точним з них є використання відбитка ступні. Також досить популярним способом виступає і виготовлення гіпсового зліпка.

До розряду новітніх методів підбору ортопедичних устілок відноситься застосування комп'ютерних зображень. Для цього людина стає на спеціальну платформу, після чого на моніторі з'являється чітка картинка його стоп. Ділянки отриманого зображення забарвлюються в різноманітні відтінки, що пов'язано з різною силою впливу, що надається на прилад.

Таким чином, вибираючи ортопедичні устілки, особливу увагу потрібно приділити якості матеріалу. Також найважливішу роль відіграє і ступінь жорсткості аксесуара, яка безпосередньо залежить від показань до його придбання. Людям, які не зазнають проблем з гомілковостопним суглобом, підійдуть профілактичні вироби, що попереджають деформацію ступні.Однак користуватися такими устілками рекомендується не більше 3-4 годин на день, так як при постійному їх носінні ноги не будуть отримувати необхідних навантажень.