Як нараховується досвід в world of Tanks (WoT)?

Як нараховується досвід в World of Tanks (WoT)?

Як і в будь-який MMO, досвід в World of Tanks має величезне значення. Тільки за допомогою досвіду можливо просування вгору по "танкової сходах". За бойовий досвід гравець може досліджувати модулі танка або техніку, яка доступна для дослідження. Бойовий досвід реально отримати лише в бою, вбиваючи або підсвічуючи ворога. Втім, є й інші критерії, що впливають на сумарну кількість заробленого в бою досвіду. Про те, за що і як нараховується досвід в World of Tanks, поговоримо в цій статті.

Як відомо, досвід в "Світі танків" ділиться на дві категорії: вільний і бойової. Саме дослідження танків за допомогою досвіду з'явилося в патчі 0. 02 ще на початку альфа-тестування гри. Бойовим досвідом можна досліджувати тільки певний танк. Після закінчення бою п'ять відсотків від бойового досвіду перекладається в вільний, який можна використовувати для дослідження будь-якої бойової машини в грі.

натисніть на картинку для збільшення

Що стосується бойового досвіду, то він нараховується за такі дії в бою:

  1. Нанесення шкоди ворожим танкам - враховуються клас техніки і рівень ворога. Наприклад, за 2000 шкоди світляки дадуть набагато більше досвіду, ніж пт-сау або арте, так як основне призначення легкого танка - не нанесення шкоди противнику, а засвіти позицій ворога.Також важливий рівень ворога, за яким було завдано шкоди. Таким чином, вбиваючи високорівневих ворогів, ви будете отримувати більше досвіду, ніж розстрілюючи низькорівневі танки. Додатковий досвід дається також за знищення танків, але краще нанести 400 шкоди, ніж добити танк з 5 одиницями міцності.
  2. За нанесення критичного пошкодження ворогу також є своєрідний бонус. Підпал двигуна або баків, крит боеукладки або поворотного механізму башти, зліт гусениці і контузії членів екіпажу теж враховуються при нарахуванні досвіду.
  3. Первинний засвіти противника (виявлення ворогів) йде в залік досвіду. Причому за виявлення САУ дають більше досвіду, ніж за засвіти іншого класу танків. Якщо ж по засвітився танка були знищені або пошкоджені вороги, то за це дається своєрідний бонус до досвіду - "шкоди з вашою допомогою".
  4. В останніх патчах був введений ще один критерій, згідно з яким за зіштовхування / утоплення танків також дають додатковий досвід.
  5. Захоплення бази противника або збиті захоплення "премійовано" досвідом.
  6. Додатковий досвід нараховується за активні бойові дії, гідний опір, живучість в бою і отримані медалі. Причому за перемогу команди в бою дають найбільше досвіду: + 50% досвіду кожному гравцеві.
  7. Багато хто віддає перевагу добивати супротивників, так як чим більше шкоди завдасть команда, тим більше досвіду отримають гравці-переможці.

натисніть на картинку для збільшення

Багато користувачів не знають, як нараховується досвід в WoT. Вони часто помиляються в тому, що за нанесення шкоди союзникам можна отримати досвід. Навпаки, за тімкілл або пошкодження союзної техніки з вас знімуть частину заробленого досвіду і кредитів пропорційно нанесеному втрат.Також шкоди не нараховується за непробиття або рикошети і за отримання пошкоджень. Бонусу при ураженні або нічиєї немає. Внаслідок чого, якщо ви хочете багато досвіду після закінчення бою, ви повинні перемогти.

Втім, "Світ танків" захищений від накрутки досвіду. Наприклад, якщо вийти з бою і не заходити до його закінчення, то досвід в результаті не буде нарахований. Правда, це лише в разі, якщо ваш танк не знищать.

Підводячи підсумки, можна сказати, що для отримання максимальної кількості досвіду потрібно знищувати ворогів, набивати шкоди і, головне, перемагати в бою, залишаючись живим. При цьому бажано мати преміумний аккаунт, так як при його наявності можна отримувати на 50% більше досвіду в кожному бою незалежно від результату поєдинку.

натисніть на картинку для збільшення