10 Важливих наукових відкриттів 2012 року

Минулий рік виявився багатим на різноманітні наукові досягнення. Причому, вченим не обов'язково в пошуках сенсаційних відкриттів підкорювати глибини Космосу, старенька Земля теж сповнене сюрпризів.

Сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі 10 важливих наукових відкриттів 2012 року , багато з яких, подібно до бозона Хіггса, стали результатами копіткої праці сотень людей.

Зміст:

  • 10. Вуглеводи в зоряного пилу.
  • 9. Реалістичні голограми.
  • 8. Початок досліджень озера Схід.
  • 7. Яйцеклітини, отримані зі стовбурових клітин.
  • 6. Нові планети на околиці Сонячної системи.
  • 5. Бозон Хіггса.
  • 4. Нові види тварин.
  • 3. Храм майя в Гватемалі.
  • 2. К'юріосіті на Марсі.
  • 1. Новий вид вимерлих людей.

10. Вуглеводи в зоряного пилу.

На відстані в 400 світлових років від Землі були виявлені найпростіші молекули цукру, плаваючі в міжзоряному просторі. Важливість відкриття полягає в тому, що вуглеводи є будівельним матеріалом для живих організмів. Отже, є всі шанси на зародження життя в глибинах Всесвіту, якщо вже космічний простір буквально наповнене необхідними "цеглинками".

9. Реалістичні голограми.

В найближчому майбутньому голографія міцно увійде в наше життя, адже зображення, отримані за допомогою хвильових полів стають все більш реалістичними. У 2012 році на музичному фестивалі Coachella було продемонстровано спільний виступ реперів Снуп Дога і Доктора Дре в компанії з померлим в 1996 році Тупаком Шакуром.Тепер глядачі з нетерпінням чекають концертів Майкла Джексона і Елвіса Преслі.

8. Початок досліджень озера Схід.

Найбільше підлідної озеро в Антарктиді довго приховувало від вчених свої таємниці. Однак в лютому 2012 року російські вчені досягли поверхні озера, пробуривши лід на глибину в 3769, 3 метрів. Вчені розраховують виявити у взятих пробах води і льоду мікроорганізми, раніше не відомі науці.

7. Яйцеклітини, отримані зі стовбурових клітин.

Вчені з японського Університету Кіото зуміли виростити із стовбурових клітин здорові яйцеклітини, запліднити їх і навіть домогтися народження здорового потомства. Правда, поки експеримент поставлений на лабораторних мишах, але, безумовно, це наукове досягнення внесе істотний внесок у вирішення проблеми безпліддя.

6. Нові планети на околиці Сонячної системи.

У травні 2012 року вчений-астроном Родні Гомес з Національної обсерваторії Бразилії оголосив про існування кількох невідомих планет в Сонячній системі за межами орбіти Нептуна. Вчений вважає, що розмір цих космічних тіл невеликий і, ймовірно, вони представляють собою карликові планети, покриті товстим шаром льоду.

5. Бозон Хіггса.

В липні 2012 року дослідники, що працюють із загадковим Великим адронним колайдером, заявили, що з імовірністю 99% ними був відкритий бозон Хіггса. Частка, яку відразу охрестили "часткою Бога", повинна допомогти вченим представити світові завершену Стандартну фізичну модель і пояснити, чому всі об'єкти наділені масою. Відкриття бозона Хіггса було передбачене ще в далекому 1964 році.

4. Нові види тварин.

На острові Борнео знайшли отруйні мавпи, що ведуть нічний спосіб життя.В Іспанії ж вчені відкрили новий вид оси, яка паразитує на мурах. А в океані поблизу Антарктиди був виявлений краб Йеті, що мешкає близько багатих мінералами гарячих джерел.

3. Храм майя в Гватемалі.

Це культова споруда була побудована приблизно 1600 років тому і довгий час було приховано джунглями Гватемали. Ця археологічна знахідка дає вченим їжу для нових відкриттів, пов'язаних із загадковою цивілізацією древніх Майя.

2. К'юріосіті на Марсі.

Космічний робот Curiosity здійснив посадку на Марс в запланованому районі біля кратера Гейла 6 серпня 2012 року. А вже 28 вересня науковці з НАСА виявили на фотографіях, переданих марсоходом, сліди висохлого струмка. Робот оснащений радіоізотопним термоелектричним генератором, енергії якого повинно вистачити на 12 років подорожей по Червоній планеті.

1. Новий вид вимерлих людей.

Ще в 2008 році в Росії в Денисовій печері на Алтаї була знайдена скам'яніла фаланга пальця дитини. І лише 4 роки по тому технології ДНК-аналізу дозволили простежити послідовності нуклеотидів в геномі так званого "Денісовська" людини. Вчені оголосили, що даний вид людини жив приблизно 40 тисяч років тому, він є раніше невідомим гілка еволюції, відмінну і від неандертальця, і від сучасних людей.