10 Особливостей будинків з клеєного бруса

Щасливчикам, які збираються будувати будинок, можна з одного боку позаздрити, а з іншого - поспівчувати. Чудово те, що людина, через певний час буде жити в комфортному і затишному будинку в оточенні природи. Але завдання, які ставляться при зведенні стін, змушують сильно задуматися. Якщо з фундаментом все відносно зрозуміло, - його конструкція визначається згідно інженерних вишукувань - то зі стінами питання залишається відкритим.

Чим цікавий клеєний брус

Сьогодні існує величезна кількість матеріалів, які пропонують сучасні виробники. Проекти будинків з клеєного бруса вражають уяву. Серед великого асортименту клеєний брус займає особливе місце. Причиною такої уваги споживачів служать його особливості:

  1. Кожній людині хочеться жити в гарному будинку. Такий будинок відповідає саме цим вимогам. Привабливість натурального матеріалу настільки висока, що не вимагає необхідності додаткової обробки.
  2. конструкції не піддаються деформації протягом усього терміну їх експлуатації. Усадка бруса мінімальна, так як він проходить спеціальну обробку і ретельну сушку при виготовленні.
  3. Правильний підбір клейових сумішей і виконання технологій на виробництві забезпечує міцність набагато вищу, ніж у цільного масиву. Крім цього, ламелі при з'єднанні укладаються в протилежному положенні зростання річних кілець, це сприяє поліпшенню адгезії.
  4. Висока теплопровідність обумовлена ​​багатошаровістю бруса. А це означає, що витрати на обігрів будинку будуть знижені.
  5. На підготовленому фундаменті стіни зводяться лише за 40 днів, причому вселятися можна відразу ж, так як не потрібно чекати усадку і проводити обробку.

Будинки з клеєного бруса мають такою кількістю достоїнств, що цілком можуть стати основним будівельним матеріалом для кращих житлових комплексів Москви. А при бажанні, на заводі, де виготовляються дерев'яні елементи, можна замовити окрему послугу - свердління отворів під електропроводку та труби.

Особливості зведення

Етапи будівництва проводять за класичною схемою, але існує кілька нюансів, властивих клеєного бруса, так як його доставляють із заводу у вигляді елементів, які потрібно зібрати згідно з проектом:

  1. Споруджують стрічковий фундамент з грамотно облаштованій вентиляцією. Для одноповерхових будинків основу заглиблюють приблизно на 800 м. Далі, укладають піщану подушку і ретельно утрамбовують.
  2. Для Душнікі вставляють тимчасові заставні на етапі монтажу арматурної сітки. Опалубку піднімають на 30 мм над рівнем грунту і виробляють заливку бетонної суміші. Фундамент дозріває не менше місяця, що займає половину часу на все зведення будинку.
  3. Обов'язкова гідроізоляція за допомогою містичний грунтовки і руберойду готується під спорудження першого ярусу. Нижню обв'язку монтують прямо на основу разом з лагами для підлоги. Вінець встановлюють з несучими стінами.
  4. Подальші роботи є будівництво стін. Кріплення здійснюється методом припасування шипів в пази. Основна складність полягає в перев'язці кутів.
  5. Покрівельні роботи проводять за стандартною технологією, і в якості матеріалу зазвичай вибирають металочерепицю.

Наступний етап якому піддаються котеджі з клеєного бруса - це обробка. Найбільше це питання відноситься до підлоги і облаштування комунальної системи. Стіни і стеля обшивають за бажанням. Для цього вибирають будь-які варіанти, але багато господарів воліють зберегти природну красу дерева і не декорувати стіни і стеля.