10 Фантастичних фільмів, сюжет яких нам збрехав

Двадцяте століття подарувало нам безліч науково-фантастичних фільмів. Вони відображали сподівання, мрії та страхи суспільства і демонстрували цікаві, але часто надумані теорії про те, що чекає людство попереду. Деякі фільми майже вірно показали життя в 21 столітті, але були і блокбастери, які цілком і повністю помилилися в своїх "прогнозах". Ось топ-10 фільмів, які показали майбутнє абсолютно невірно .

Зміст:

  • 10. Той, що біжить по лезу
  • 9. 2001 рік: Космічна одіссея
  • 8. 2012
  • 7. Назад в майбутнє II
  • 6. Термінатор
  • 5. Патруль часу
  • 4. Ролербол
  • 3. Смертельні перегони 2000
  • 2. Втеча з Нью-Йорка
  • 1. Божевільний Макс

10. Той, що біжить по лезу

Це один з кращих фантастичних фільмів 80-х років. У головній ролі знявся Харрісон Форд, чий персонаж - Рік Декард - є співробітником відділу, що виявляє кіборгов- "реплікантів", майже не відрізняються від людей. Події фільму відбуваються в 2019 році. Звичайно, до нього ще залишилося два роки, але навряд чи наука і техніка за цей час зроблять крок так далеко вперед, щоб забезпечити нас людиноподібними роботами, що літають автомобілями і позаземними колоніями. Нещодавно було оголошено, що у фільму з'явиться продовження. Події в ньому будуть розвиватися через 30 років після завершення сюжету основний картини. І тільки час покаже, чи будуть в реальному житті тридцять років потому речі, подібні тим, що ми побачимо в новому "біжить по лезу".

9. 2001 рік: Космічна одіссея

Фільм, знятий в далекому 1968 році, і в наш час розглядається як один з найбільших прикладів кінофантастики усіх часів. Стенлі Кубрику вдалося точно зобразити безліч технологій, які були футуристичними в той час, але цілком повсякденні зараз. Наприклад, чемоданчик з телефоном дуже схожий на ноутбук або планшет. Причина, по якій стрічка потрапила в цей список, полягає в тому, що ми ще не відправляємо людей на Марс, не кажучи вже про Юпітері, і в 2001 році точно не було настільки просунутих комп'ютерів як ХЕЛ-9000.

Цікавий факт: щоб імітувати місячну поверхню Кубрик велів імпортувати, перемити і перефарбувати кілька тонн піску. А руху астронавтів, невагомість і сцени посадки на Місяць виглядають в картині приголомшливо правдоподібно. І до сих пір ходять наполегливі чутки, що в 1970-х роках Кубрик брав участь в так званому "місячному змові" - зйомках нібито висадки на Місяць американських астронавтів.

8. 2012

Цей фільм, випущений в 2009 році, експлуатував страхи з приводу передбачення древніх майя про те, що історія світу закінчиться в 2012 році (їх календар закінчувався 21. 12. 2012). Але ви читаєте цей текст зараз, в 2017 році, а значить, пророцтво не збулося. Втім, до фільму це не відноситься, там ядро ​​Землі нагрілося, що призвело до драматичних моментів: зміни клімату, землетрусів, зрушення тектонічних плит, цунамі і виверження супер-вулкана Йеллоустоун. Деякі з цих подій можуть відбутися окремо, але навряд чи загрожують нам все разом найближчим часом. Насправді, все спекуляції щодо 2012 року і майбутнього кінця світу були повною нісенітницею. Майя не пророкували, що кінець світу настане 21 грудня 2012 року.Довгий період відліку календаря майя закінчився в той день ... і почався інший. Так що кінець світу переноситься на невизначений час.

7. Назад в майбутнє II

Переглядаючи цей фільм так і хочеться сказати "Вибач, Марті, ми все проспали". У 2015 році за версією фільму були: ховерборд, самошнурующіеся кросівки Nike, літаючі автомобілі та інші технології, які не існують зараз (хоча був обмежений випуск самошнурующіхся кросівок Nike Air MAGS, створених на честь фільму). Зате в "Назад в майбутнє II" було передбачене поява відеочатів, хоча в реальності вони проводяться не на таких великих екранах.

6. Термінатор

Термінатор з першого фільму відправився вбивати Сару Коннор з 2029 року. А пізніше, у фільмі "Термінатор: Та прийде рятівник" говориться, що війна проти машин ведеться з 2018 року, але почалася задовго до цього. На щастя, в даний час машин, подібних Термінатора, не існує. Однак небезпека існування штучного інтелекту вже давно є предметом палких дискусій, і франшиза Термінатор показала нам гірші побоювання з цього приводу.

5. Патруль часу

Гостросюжетний фантастичний фільм про поліцейського (його роль виконав Жан-Клод Ван Дамм), який регулює хід часу і запобігає зміни подій минулого. За задумом сценаристів подорожі в часі стали можливі до 2004 року. На жаль, ця ідея була спростована більше десяти років тому. Навіть зараз думка про можливість подорожувати в часі в значній мірі є науковою фантастикою. Однак "Патруль часу" показав машини, які їздять без водія і реагують на голосові команди, і ось ці ідеї в 2017 році вже не здаються фантастичними.Технологія розпізнавання голосу і управління з його допомогою різними пристроями безперервно удосконалюється, а також ведуться розробки по водінню автомобілів без участі людини. Можливо, в кінцевому підсумку ці дві технології будуть об'єднані, що призведе до появи машин, яким можна просто сказати "поїхали туди-то" і насолоджуватися комфортною поїздкою на сидінні пасажира.

4. Ролербол

За сюжетом фільму в 2018 році буде суспільство, кероване корпораціями, а головною розвагою буде гра смертоносна Ролербол, повна зубодробильних трюків і спецффектов. Що ж, до 2018 року ще залишився час, але чомусь є впевненість в тому, що цей фантастичний фільм нам збрехав.

3. Смертельні перегони 2000

Подібність цього фільму з Ролербол в тому, що світ майбутнього одержимий смертельним видом спорту без поважної на те причини. Картина "Смертельні перегони 2000" була випущена в 1975 році і зображує суспільство, в якому одна з небагатьох форм розваг - криваве змагання, що проходить в 2000 році. Цей вид спорту повинен був допомогти керувати перенаселеністю, і водії отримували залікові очки, переїжджаючи невинних пішоходів. Вже краще старий добрий NASCAR.

2. Втеча з Нью-Йорка

Згідно із задумом сценаристів, в 1997 році Манхеттен став величезною тюрмою суворого режиму. Ця ідея була досить дивною, але "Втеча з Нью-Йорка" з блискучим Куртом Расселом сподобався глядачам і в 1996 році вийшов сиквел під назвою "Втеча з Лос-Анджелеса", де експлуатувалася подібна ідея. Тобто в 2013 році Лос-Анджелес став автономним островом, куди посилалися неугодні уряду люди. Що ж, зараз 2017 рік і Нью-Йорк - один з найбільших і найкрасивіших міст світу.

1. Божевільний Макс

Події в фільмах "Божевільний Макс", відповідно до одного з інтерв'ю з Джорджем Міллером, відбувалися в період з кінця 90-х років і до 2018 року. Світ став занедбаним пустирем, в якому правлять бандити. Поки неясно, що призвело до цього апокаліпсису, через якого почали випадати радіоактивні опади і сильно змінився клімат. Однак дуже добре, що цей фільм нам збрехав і з Землею поки все в порядку.